Portal informacyjno-historyczny

Ksiądz ukarany za życie z mężczyzną atakuje Watykan. „W tej kwestii Stolica Apostolska współpracuje z islamskim reżimem”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Watykan porównał do brutalnych dyktatur i oskarża o współpracę z reżimami islamskimi. Suspendowany po przyznaniu się do związku z mężczyzną ksiądz Krzyszfof Charamsa w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborskiej” mocno uderzył w Stolicę Apostolską.

Charamsa został ukarany suspensą (polega na zakazie lub ograniczeniu suspendowanym kapłanom możliwości pełnienia przez nich czynności im przynależnych z racji stanu, funkcji, np. odprawiania mszy świętej, wykonywania jurysdykcji, nauczania, podejmowania aktów władzy, pobierania dochodów) dwa lata temu po wyznaniu, że żyje w związku z mężczyzną. Od tej pory krytycznie wypowiada się na temat polityki kościoła wobec osób ze środowiska LGTB. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zaatakował kościół.

Katechizm Kościoła katolickiego nakłania nas do pełnego wyższości pochylenia się nad osobami homoseksualnymi jako chorymi, gorszymi. To jak współczuć zdrowemu, że istnieje, jest, kocha

– powiedział Charamsa.

Ksiądz w rozmowie posunął się nawet do stwierdzenia, że Watykanowi blisko do Rosji i Czeczenii, a nawet reżimów islamskich.

Istnieje w Watykanie duchowe przymierze z Putinem, ale również osobami takimi jak Ramzan Kadyrow, szef Republiki Czeczeńskiej, który otworzył pierwszy od czasów Hitlera obóz dla gejów. Watykan odmawiając w 2008 roku poparcia deklaracji ONZ na rzecz depenalizacji homoseksualizmu współpracuje z reżimami islamskimi

– stwierdził Charamsa.

Dziś nie pali się nikogo na stosie, ale stosuje się przemoc symboliczną, duchową, psychologiczną i społeczną. Kościół tworzy i podtrzymuje homofobiczną kulturę. By zmienić Kościół, trzeba zmienić doktrynę

– zakończył suspendowany ksiądz.

(1869)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę