Tak kryzys migracyjny zmienił Europę. USA potrzebowały na podobną zmianę dekady. Polska na dole listy

w Infografiki/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kryzys imigracyjny zmienia oblicze Europy. jak wynika z danych Pew Research Center, ONZ oraz Eurostatu niektóre kraje przez rok zanotowały taką zmianę, jaka w USA zajęła dekadę.

Największy wzrost liczby imigrantów zanotowano w Szwecji, na Węgrzech i w Austrii (ponad 1 punkt proc.). Mimo że ta liczba wydaje się mała, autory raportu podkreślają, iż w USA, aby osiągnąć wzrost z 13 na 14 procent, potrzebowano dekady (2005-2015).

Inna liczba jest niezwykle wymowna: w ciągu osiemnastu miesiącach podania o azyl w Europie złożyło milion osób. To Niemcy przyjęły największą liczbę azylantów w Europie.

Największy odsetek mieszkańców urodzonych poza granicami danego kraju występu w Szwecji, Norwegii i Austrii, gdzie przekracza 15 proc. Stosunkowo mało liczną społecznością imigrancką legitymują się Węgry, ale w ostatnim roku nastąpił wzrost o 1,3 procent. Z kolei Polska, Słowacja i Czechy nie odnotowały praktycznie żadnego wzrostu.

Pew Research Center podsumowuje, że część występujących azylantów wróci do swoich ojczyzn, jednak trzeba pamiętać, że do Europy wciąż docierają kolejni imigranci, głównie z  krajów subsaharyjskich przedostających się przez Morze Śródziemne do Włoch.

(2901)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.