Portal informacyjno-historyczny

Ten kraj zapowiedział, że nie przyjmie więcej uchodźców. Powołuje się m.in. na Polskę

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Nie zgodzimy się na przyjęcie nowych uchodźców z Włoch, dopóki pozostałe kraje UE nie wypełnią poprzedniego zobowiązania co do relokacji – ogłosił minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini. Kogo miał na myśli? W grupie tych krajów są: Polska, Czechy i Węgry.

Soini podkreśla, że Finowie domagają się dotrzymywania umów. Jeśli one będą respektowane, kraj otworzy ponownie granice. Jego zdaniem, obecna sytuacja, kiedy część krajów bierze aktywny udział w programie relokacji, a inne nie, powoduje, że Unia traci na wiarygodności.

Kwoty relokacji muszą zostać zaakceptowane przez wszystkich

– podkreślił. Zgodnie z zaakceptowanym przez rząd porozumieniem z 2015 roku Finlandia powinna przyjąć 2078 uchodźców – dotąd przyjęła 1600. Poza tym do Finlandii dotarło ponad 40 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu – 12 tys. otrzymało prawo pobytu.

Tymczasem Polska wysłała już odpowiedź na na zarzuty Komisji Europejskiej.

Dokument zawiera argumenty, w moim przekonaniu bardzo mocne, za tym, że Polska nie musi przyjmować imigrantów ekonomicznych z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, zwanych uchodźcami

– mówił minister Mariusz Błaszczak.

Mechanizm relokacji, który został narzucony przy zgodzie koalicji PO-PSL, jest nieskuteczny. Jest to mechanizm, który przyciąga nowe fale migracji. Bezpieczeństwo polskich obywateli jest najwyższym priorytetem polskiego rządu

– powiedział.

Strona polska podkreśliła w swoim wystąpieniu, że kluczem do rozwiązania problemów migracyjnych jest działanie u źródła – czyli tam, gdzie rodzi się migracja. Dlatego też naszym zdaniem działania podejmowane przez Unię Europejską powinny opierać się na współpracy z państwami trzecimi położonymi wzdłuż szlaków migracyjnych, budowaniu ich zdolności w dziedzinie azylu i zarządzania migracją oraz pomocy humanitarnej dla uchodźców udzielanej w pobliżu krajów ich pochodzenia. Niezmiernie ważne jest również wzmacnianie ochrony granic zewnętrznych UE i walka z przemytnikami migrantów oraz handlarzami ludźmi

– czytamy na stronie MSWiA.

Tymczasem jak informowaliśmy wczoraj, niektóre kraje posuwają się do coraz bardziej rozpaczliwych kroków w związku z kryzysem imigracyjnym. Przykład? Włochy.

Decyzja Włochów zaniepokoiła Austrię. – Zamkniemy przejście graniczne w Brenner, jeśli liczba nielegalnych migrantów wzrośnie” – powiedział minister spraw wewnętrznych Austrii Wolfgang Sobotka w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Bild”.

źródło: Wirtualna Polska / MSWiA

(8952)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę