Koniec ,,kałacha” w polskim wojsku. Nasi żołnierze dostaną do dyspozycji taki karabin produkcji polskiej [FOTO + WIDEO]

w III RP/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podstawowe uzbrojenie indywidualne polskiego żołnierza będzie niebawem w całości polskie. ma się to stać za sprawą wprowadzenia Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS).

Prace nad tą bronią trwały ponad dziesięć lat. Projekt realizowany wspólnie przez WAT i Fabrykę Broni Łucznik-Radom (FB) jest już na ostatniej prostej.

Jak informowała Polska Zbrojna, opracowany przez polskich konstruktorów karabinek MSBS kalibru 5,56 mm ma zastąpić używane obecnie karabiny z rodziny AK/AKM kalibru 7,62 mm, zwane „kałaszami”. Być może nowa broń – w odległej przyszłości – zastąpi także karabin Beryl kalibru 5,56 mm.

Defence24 z kolei informuje, że MSBS „obejmuje subkarabinek, karabinek podstawowy, karabinek-granatnik, karabinek wyborowy i karabinek maszynowy. Powstała też odmiana MSBS-R stworzona na potrzeby pododdziałów reprezentacyjnych wojska lub innych służb mundurowych. To ona jako pierwsza została zakupiona zarówno dla Sił Zbrojnych RP, jak i Służby Więziennej.”

źródło foto: Fabryka Broni

(27414)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Nie wiem dokładnie czy akurat o tym karabinku MSBS ,Kilka dni temu rozmawiali w TV republika Pan Poseł Jakubiak z Kukiz 15 z redaktorem i generałem ze stosunków strategicznych.Padło stwierdzenie ze fabryka ŁUCZNIK dostała zamówienie na wyprodukowanie broni dla OT (Obrony Terytorialnej ) 10 tysięcy sztuk ,tragedia jest w tym ze nie są w stanie jej wyprodukować tej ilości szybko ,bo produkują kilka sztuk dziennie,po drugie karabinki się zacinają,do tej pory inżynierowie nie uporali sie z tą usterka.Bodaj Chińczycy produkują takie same ale już bez tej usterki zacinania się.Po prostu Chińczycy po prostu skradli patent.Jak stwierdzili w/w fabryka w łuczniku za rządów PO-PSL była po cichu likwidowana ,potrzebuje obecnie dofinansowania,nawet jak się uda tą usterkę usunąć ,te karabinki nie będą tanie.Tak ze rządy obecnej OPOZYCJI doprowadziły nasz Przemysł do ruiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.