fot. Wikipedia

Kneset przygotowuje prawo oskarżające Polskę o… negowanie Holokaustu. Dziennikarz nie może uwierzyć: ,,Czyli co, zaraz zaczną nas wszystkich wsadzać?”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ta ustawa bez wątpienia zaogni spór dyplomatyczny na linii Polska – Izrael. 61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie wyszło z propozycją ustawy, która… oskarży Polskę o negowanie Holokaustu, jeśli tylko nowa ustawa o IPN zostanie podpisana.

Ustawa pogodziła polityków koalicji rządzącej oraz opozycji (z Yairem Lapidem na czele). Parlamentarzyści są zdania, że zaprzeczanie lub minimalizowanie udziału pomocników i współpracowników nazistów to przestępstwo.

Itzik Shmuly

Itzik Shmuly jest zdania, że wielu Polaków nie tylko słyszało i widziało, ale też pomagało nazistom. Nazwał polskie prawo szokującą i nikczemną próbą pisania historii na nowo.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podsumował:

Czyli Polska zaprzecza Holokaustowi poprzez swoje uparte twierdzenie, że naród polski…nie jest odpowiedzialny za Holokaust

– napisał na Twitterze.

Z kolei dziennikarz Marcin Makowski dodawał:

Knesset grozi, że jeśli polski parlament przyjmie nowelizację ustawy o IPN, to Polska zostanie oskarżona o negowanie Holokaustu. Za to w Izraelu jest kara do 5 lat więzienia. Czyli co, zaraz zaczną nas wszystkich wsadzać? Przecież to więcej niż absurd

Dawid Wildstein podsumował:

To jest krańcowo obrzydliwe, że państwo, które powstało (i słusznie!) po to, by chronić ocalonych z Holocaustu- fałszuje historię, zrzucając winę na ofiary i wspierając Niemcy, które do Zagłady doprowadziły, i Rosję, która, pomagając nazistom zniszczyć Polskę, tę Zagładę wspomogła

(4122)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Mi sie wydaje ze w tym wszystkim jest drugie dno. Mianowicie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Izrael doskonale wie że to były niemieckie obozy koncentracyjne lecz jesli raz na zawsze przed swiatem wyjasnimy że Polska sama była szkalowana to jak potem żydzi mogą sie dochodzić od Polski o odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.