Portal informacyjno-historyczny

Kibice Legii nie obejrzą meczu z Realem – stadion zamknięty! Poszło m.in. o rasizm

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wszystko wskazuje na to, że wielka gratka dla kibiców z całej Polski, czyli mecz Ligi Mistrzów Legia Warszawa – Real Madryt odbędzie się przy pustych trybunach. UEFA podjęła decyzję op zamknięciu stadionu. To decyzja pierwszej instancji – klub będzie się odwoływał.

W środę UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body zajęło się zajściami na stadionie Legii podczas meczu z Borussią Dortmund. Organ UEFA zarzuca kibicom rasizm, użycie pirotechniki, rzucanie przedmiotów na murawę, złą organizację, zablokowane przejścia oraz zamieszki fanów.

W oficjalnym raporcie delegata nie było słowa o rasizmie, ale na Legię doniosła FARE (Football against racism in Europe).

Oprócz zamknięcia obiektu klub musi zapłacić 80 tys. euro kary.

Legia już wydała oświadczenie:

Legia Warszawa w toku postępowania dyscyplinarnego przed organami UEFA złożyła obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia oraz jednoznacznie podtrzymuje stanowisko, że uznanie, wbrew pierwotnej ocenie delegata meczowego UEFA, zachowania kibiców Legii za mające charakter dyskryminacyjny nie znajduje potwierdzenia w przedstawionym przez Klub materiale dowodowym. W tym aspekcie Legia Warszawa bezzwłocznie zawnioskuje o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wspomnianej decyzji i w przewidzianym przepisami terminie przygotuje odwołanie do Appeals Body – organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji. Jesteśmy przekonani, że nasze racje zostaną uznane w postępowaniu odwoławczym. Legia Warszawa zrobi wszystko, aby mecz z Realem Madryt został rozegrany z udziałem publiczności. O wszelkich ewentualnych dalszych działaniach w tej sprawie Klub poinformuje w oddzielnym komunikacie

(366)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę