„Kampania nienawiści do zbirów reakcyjnych”. O skojarzeniach z III Rzeszą

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kojarzenie wroga z nazizmem ma w Polsce długą tradycję.

Smoleńskie marsze niektórym kojarzyły się z marszami z pochodniami w III Rzeszy, a wszystkich przebiła Ewa Kopacz, która dostrzegła analogie PiS z NSDAP. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podobne porównania są żywo zaczerpnięte z propagandy komunistycznej. Na portalu Blogpress przypomniano kilka znamiennych faktów:

W tworzonej przez Główny Zarząd Polityczno-Wychowawczy „czarnej legendzie” AK uwzględniono także szczególnie haniebny element – zarzut współpracy KG AK z SS i Gestapo. Pierwsza poruszyła tę sprawę niezawodna Wanda Wasilewska podkreślając latem 194 roku, iż

„mamy niezbite dowody o współpracy [AK] z Gestapo”.

Wedle politruków, AK działając ramię w ramię z hitlerowcami atakowała to „co jest dumą narodu, co jest jego siłą – Wojsko Polskie”. Miała to czynić poprzez bojkot mobilizacji, pozostawienie w lesie zakonspirowanych oddziałów i nawoływanie do dezercji z LWP. W październiku 1944 roku gen. Berling w rozkazie Naczelnego Dowództwa WP uznawał, iż liczne dezercje z wojska „dowodzą, że hitlerowsko-akowska agentura działa niezmordowanie na szkodę narodu polskiego i Rzeczpospolitej”.

W listopadzie 1944 roku płk Grosz wskazywał, iż „mamy liczne dowody zbieżności haseł głoszonych przez AK i przez propagandę Goebbelsa, mamy liczne dowody współdziałania AK – NSZ z bandami bulbowskimi i Gestapo”. W tej sytuacji ostrzegał, iż „każdy pracownik Pol-Wych. musi pojąć, że dzisiaj nie ma miejsca na kompromisy z AK w wojsku”.

10 maja 1945 roku, a więc w dwa dni po kapitulacji Niemiec i zakończeniu wojny w Europie, płk Grosz w wytycznych dla oficerów politycznych nakazywał „ofensywne prowadzenie kampanii nienawiści do zbirów reakcyjnych” oraz rozwinięcie w żołnierzach uczucia nienawiści do morderców w „akowskich mundurach”. Równocześnie zaczęto na masową skalę rozlepiać plakat Zakrzewskiego „Olbrzym i zapluty karzeł reakcji”.

Olbrzym i zapluty karzeł reakcji

całość TUTAJ

 

(1694)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Pani Premier Kopacz Dwa Metry w Głąb ma w dorobku więcej takich bon motów. Można by rzec – same takie bon moty! :o)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.