Portal informacyjno-historyczny

Już byli w ogródku… Byli pewni, że wprowadzą lewicowe reformy, ale wyborcy byli innego zdania. Te miny trzeba zobaczyć [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Norwegia nie obierze kursu na lewo. Wybory wygrali konserwatyści. Koalicja Partii Konserwatywnej, Partii Postępu i dwóch mniejszych partii centroprawicowych zdobyła 88 miejsc w 169-miejscowym parlamencie.

Z kolei koalicja Norweskiej Partii Pracy, Partii Centrum i Socjalistycznej Partii Lewicy musi zadowolić się 81 mandatami. Liczyła na dużo więcej, o czym sądzi wymowna reakcja lewicowych aktywistów, którzy do ostatnich chwil głęboko wierzyli w sukces:

Lider socjaldemokratycznej Norweskiej Partii Pracy Jonas Gahr Store przyznał:

Wynik wyborów jest dla nas wielkim rozczarowaniem

Eksperci uważają, że oznacza to zwrot w polityce Norwegii w obliczu zmian, które zachodzą w Europie. Chodzi nie tylko o sytuację polityczną, ale również reperkusje związane ze spadkami cen ropy i gazu.

Czego mogą spodziewać się popierający zwycięski blok ugrupowań? Obniżenie podatków, zwiększenie inwestycji przemysłowych i ograniczenie świadczeń socjalnych. Nie będzie więc podążania drogą Szwecji i przeznaczania jeszcze wyższych kwot na pomoc społeczną.

Eksperci podkreślają, że Polacy, którzy mieszkają w Norwegii, głosują na partie prawicowe, mimo że nowy rząd może chcieć na nich oszczędzić.

Jak na ironię, Polacy są paradoksalnie tą grupą cudzoziemców, która pomogła im utrzymać się u władzy, choć program konserwatystów uderza bezpośrednio w interesy w Polaków, otrzymujących znaczące zasiłki na rodziny w ojczyźnie

– czytamy na stronie TVP Info.

(15470)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę