Jedna nawałnica ośmieszyła protesty przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Ta grafika mówi wszystko

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przeciwnicy wycinania drzew z pewnego obszaru Puszczy Białowieskiej alarmują, że decyzją ministra Jana Szyszki znikną wielkie połacie lasu. Ostatnie nawałnice i jej efekty obnażyły jednak żądania protestujących i pokazały skalę planowanych przez rząd wycinek.

Ministerstwo środowisko zmieniło 10-letni plan gospodarzy dla Puszczy Białowieskiej. Jan Szyszko podpisał decyzję o zwiększeniu limitu pozyskanych drzew do 188 tysięcy m3 do 2021 roku. To o połowę mniej niż wycięto w latach 2002-2011, gdy ekologom i Komisji Europejskiej wówczas wywożenie drzew nie przeszkadzało.

Nawet jednak ponad 350 tysięcy m3 wyciętych drzew rocznie to nic przy tym, ile może powalić jedna nawałnica. Ostatnia, która przeszła przez Polskę. w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, powaliła bowiem aż 7 mln m3 drzew! To 37 razy więcej niż zostanie wyciętych w Puszczy Białowieskiej przez 10 lat. Lasy Państwowe już poinformowały, że trzeba będzie odnowić aż 30 tysięcy hektarów lasów. Dla porównania warto przypomnieć, że nawałnica, która zniszczyła w 2002 roku Puszczę Piską, powaliła ,,tylko” 2,5 mln m3 drzew.

 

 

,,Ekologizm, trucizna XXI wieku” – George Reisman

(23102)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. jak można porównywać te dwa lasy?

    pierwszy to las gospodarczy, a drugi to pomnik przyrody – prasłowiański las – nasze „rodowe srebra” – powinniście jako „niezłomni” go bronić.

    to tak, jakby porównywać to, że deszcz zmył grafitti na ścianach bloków z tym, że ktoś zamalował celowo „Damę z Łasiczką” – nic wspólnego poza tym, że do stworzenia jednego i drugiego użyto farby.

    Szyszko działa na zlecenie (nawet o tym nie wiedząc) Ruskich, którzy chcą podgrzać Syberię, a lasy na styku Polski i Białorusi blokują dopływ CO2 w tamte rejony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.