Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Polska zażąda odszkodowań za II wojnę światową. Niemcy ostro odpowiedzieli. ,,To tylko potwierdza, że problem nie został rozwiązany” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jarosław Kaczyński po raz kolejny na antenie Radia Maryja przypomniał, że Polska będzie domagać się wypłaty odszkodowań za II wojnę światową. Ale niemieckie władze wykluczają podjęcie jakichkolwiek negocjacji.

Kaczyński mówił m.in. o nieuregulowanej kwestii odszkodowań wojennych, a także o zrzucaniu odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie. Wcześniej polityk mówił w podobnym tonie:

Dziennik ,,Rzeczpospolita” informuje, że rząd w Berlinie został poinformowany o deklaracjach prezesa PiS. Ale od razu wykluczył podjęcie negocjacji.

„Niemcy uważają, że sprawa jest zamknięta z punktu widzenia finansowego, moralnego i politycznego”.

– informuje gazeta.

Mecenas Stefan Hambura podkreśla, że tak zdecydowanie niemieckie stanowisko może wskazywać, że sprawa wciąż jest otwarta.

To tylko potwierdza fakt, że ten problem nie został uregulowany w polsko-niemieckich stosunkach. Kwestia odszkodowań nadal jest otwarta. Ponad 10 lat temu minister Antoni Macierewicz był wiodącym politykiem, który zajmował się tymi sprawami. Powstała również podkomisja, która dotyczyła oświadczenia z 1953 r. Podczas działania tej podkomisji zostały przygotowane materiały, z których wynika, że wątek odszkodowań nigdy nie został zamknięty

– przypomniał mecenas cytowany przez Radio Maryja.

Niemcy powołują się na zrzeczenie się odszkodowań wojennych, m.in. uchwałą z 1953 r. czy w 1970 r., kiedy doszło do zawarcia umowy o uznaniu granicy polskiej na Odrze i Nysie.

Ale ekspertyzy prawne pokazują, że Polska wciąż może domagać się swoich praw przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze.

,,To lekceważenie faktów, nie mamy żadnego tytułu do domagania się reparacji”. Cimoszewicz ostro zaatakował. Oto fakty, które temu przeczą

(32032)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.