Portal informacyjno-historyczny

Tak w Japonii uczą patriotyzmu przedszkolaków. Sposób wywołał zaniepokojenie w europejskich mediach [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To japońskie przedszkole jest inne od pozostałych. Cel numer jeden: zaszczepić patriotyzm u najmłodszych. Ale sposób, w jaki to się robi, wywołuje kontrowersje w europejskich mediach…

Przedszkole Tsukamoto w Osace wyróżnia się na tle innych tym, że niezbyt ściśle stosuje się do programu, który obowiązuje w Japonii dla placówek edukacyjnych. Po II wojnie światowej nastąpiło odwrócenie od przedwojennych zasad, czego wyrazem były liberalne przepisy edukacyjne z 1947 roku.

Dzieci śpiewają hymn i recytują przedwojenne deklaracje, które zostały zniesione po wojnie, ponieważ uznano, że miały wpływ na kształtowanie się nacjonalizmu japońskiego, co doprowadziło do ogromnej tragedii podczas II WŚ.

Wideo zostało stworzone przez agencję prasową Reuters. Już od jakiegoś czasu zachodnie media zwracają baczną uwagę na Japonię, doszukując się kolejnych przejawów odradzającego się przedwojennego militaryzmu. To nagranie ma być jednym z dowodów.

(3341)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę