Janusz Korwin-Mikke: Pewien komunista pojechał właśnie do Polski…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Janusz Korwin-Mikke zasugerował, co sądzi o papieżu Franciszku. Mimo że nie napisał tego wprost, jego czytelnicy nie mieli wątpliwości. Szef partii KORWiN nazwał Papieża komunistą…

Korwin-Mikke opisał swój pobyt we Włoszech:

Sceny z plaży we Włoszech. Piasek dość marny – ale jest. Gorzej, że przypłynęło jakie świństwo – biliony łusek jakichś roślin. W Polsce by to zebrano i spalono – tu grożą za to wysokie grzywny, bo to naruszenie środowiska. Ludzie nawet nie klną – wytresowani. Dziwiłem się, że w idealnych warunkach – zatoka, brak fal, wiatr od morza – nie widzę windsurfów. Potem zobaczyłem jeden, dwa żagle. Potem odkryłem, że na plaży jest szkoła windsurfingu. Jak się nie skończy kursu – to się nie lata. By zapisać się na kurs, trzeba przedstawić numer rejestracji podatkowej i świadectwo lekarskie. Nic dziwnego, że szkoła ma 18 desek – a na morzu są góra dwie.

Jutro jadę do Rzymu. Chwalić Boga: pewien komunista pojechał właśnie do Polski. Będzie trochę luźniej.

Internauci nie mieli wątpliwości, kogo Korwin-Mikke miał na myśli. Najwyżej oceniony komentarz spod jego wpisu mówił:

Od razu wiadomo, o jakiego komunistę chodzi, ale katolikowi nie wypada mówić tego wprost. Niestety gangrena lewactwa dotarła nawet do Watykanu.

To nie pierwsze słowa Korwin-Mikkego, który niepochlebnie wypowiada się o papieżu. W 2014 r. po wystąpieniu Franciszka w Europarlamencie, w którym papież akcentował, że brak pracy pozbawia ludzi godności, mówił:

Jedyny ustrój na świecie, w którym wszyscy mają pracę, to jest ustrój niewolniczy. (…) Socjalizm jest to ustrój niewolniczy. Papież wyraźnie podtrzymał to i oświadczył, że jak człowiek nie ma pracy (…), to wtedy nie ma godności. To nieprawdopodobne, że z ust „króla Kościoła” padły słowa, iż „godność człowieka zależy od tego, ile ma pieniędzy

Z kolei o stosunku Papieża do kary śmierci pisał:

Żaden katolik – i ogólniej: żaden chrześcijanin, muzułmanin, ani żyd – nie może być przeciwnikiem kary śmierci. Pan Bóg mówi bowiem (Ex. 21, 14 – tuż po wręczeniu Mojżeszowi Dekalogu, Ex. 20): »A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił – i od ołtarza Mego weźmiesz go i zabijesz!«. Katolik występujący przeciwko karze śmierci jest jawnym heretykiem

„Wprost” od rau powiązał to z wypowiedzią Franciszka, który wzywał do delegalizacji kary śmierci, i pytał:

Papież heretykiem?

Inną kwestią, z którą JKM nie zgadza się z Franciszkiem, jest stosunek do Państwa Islamskiego. Papież twierdził, że nie zamyka drzwi przed dialogiem z ISIS. A Korwin-Mikke?

No, nie! Ledwo napisałem, że dziwne byłoby, gdyby Papież poparł mordy – a dowiedziałem się:
że JŚw.Franciszek I chce nawiązać kontakty z Kalifatem Islamskim! JE Bashira al-Assada – który broni alawitów, bahaitow, chrzescijan, druzów itd – by poparł, wezwał do tworzenia grup ochotników do pomocy Syrii – a On chce uwiarygadniać Kalifat!!! Kalifat – którego nawet żaden porządny imam nie uznaje!!!

PS. Wzbudziło to protesty – bo niby po co krytykuję politykę Głowy Kościoła? Cóż – czy ktoś uważa, że chrześcijanom w Syrii jest przyjemnie, że gardła podrzyna im ktoś, z kim JŚw. Franciszek I prowadzi „dialog”? Chyba w tej chwili jest nawet klimat do ogłoszenia kolejnej Wojny Krzyżowej: Syrię by się uratowało, Liban też, młodzi ludzie mieliby zajęcie, na meczach piłki nożnej byłby większy spokój… „Dialog” to można prowadzić z Wielkim Muftim albo z królem Arabii Saudyjskiej; ale z tym samozwańczym „kalifem”??”

(2339)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Korwin ma rację , tylko co z tego. już 30 lat ma rację. Już są nawet racje odwrócone i wciąż nic z tego. Kolego Mikke – jesteście sławni to jedyny skutek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.