Janusz Korwin-Mikke o uniewinnieniu Mariusza Kamińskiego. A jaka jest Twoja opinia? [sonda]

w Sondy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Janusz Korwin-Mikke na Facebooku o uniewinnieniu Mariusza Kamińskiego:

JE Andrzej Duda ułaskawił p.Mariusza Kamińskiego. Opozycyjna prasa podniosła larum podnosząc, że jest to zamach na praworządność.
Atak jest nieuzasadniony.

Jest oczywiste, że zgodnie z prawem i logiką Prezydent ułaskawia osoby „skazane”. Problem w tym, czy osoba „skazana” (ale jeszcze nieprawomocnie) jest osobą „skazaną” w sensie prawa o ułaskawianiu.

Gdyby taka interpretacja była niekorzystna dla osoby zainteresowanej, podnoszenie tej sprawy byłoby zasadne. Ponieważ jest dla niej korzystna (zresztą „łaski” zawsze można nie przyjąć!) – nie ma żadnego problemu. Pan Prezydent po prostu zadeklarował – do czego ma prawo – że ułaskawiłby p.Kamińskiego niezależnie od dalszych poczynań sądownictwa. Oszczędził więc tylko wymiarowi sprawiedliwości kolejnych godzin straconych na wałkowanie tej sprawy.

W Stanach Zjednoczonych uprawnienia prezydenta idą nawet dalej: może ułaskawić oskarżonego „z góry” – przed pierwszą rozprawą. Nie widzę w tym nic niewłaściwego. Niezależnie od tego, że akurat w programie prezydenckim zawarłem obietnicę, że p.Kamińskiego ułaskawię najszybciej, jak to jest możliwe.

Decyzja Pana Prezydenta jest precedensową interpretacją słowa „skazany” – i musi być szanowana w następnych podobnych sprawach.

Janusz Korwin-Mikke

(89)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.