Jak lekarz przystępnie wyjaśnił Sowietom, czym jest immunitet i co wspólnego ma z gwałtem

w Humor/Kultura


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Oddałeś hołd Matce Boskiej Częstochowskiej, uzdrowicielce i wybawicielce ludu chrześcijańskiego. Ja również byłem w Częstochowie, ale niczego takiego nie widziałem i nie składałem pokłonu słynnemu obrazowi. W mojej pamięci pozostała jedynie brudna piwnica z niskimi łukami sklepienia i dwie mogiły żołnierskie na podwórzu przed domem… W tym domu mieściła się nasza kompania sanitarna, a ja leczyłem się tam z ran.

Siedzieliśmy we trzech – dwóch o kulach i ja, przewiązany od ramienia do ramienia bandażami. Jeśli moi rozmówcy byliby bardziej ruchliwi, obowiązkowo poszlibyśmy do miasta, nie bacząc na ostrzał, by obejrzeć jego uroki, coś pojeść i wypić. Ale z kulami daleko nie da się zajść! W piwnicy również było nam wesoło, ponieważ w przeddzień koledzy przysłali nam z pierwszej linii dużą bańkę z niemieckim sznapsem „dla podniesienia ducha”. Rozpijaliśmy ją w towarzystwie doktora Szabalina – mężczyzny około 45 lat, słusznego wzrostu i masywnego, o wadze jakichś 100 kilogramów. Kiedyś był lekarzem wiejskim, a teraz został majorem służb medycznych.

Niemiec walił w miasto bezładnym ogniem. Co pięć–sześć minut, to obok nas, to dalej, to całkiem blisko wybuchały ciężkie pociski. Z sufitu sypał się tynk. My byliśmy do tego przyzwyczajeni i siedzieliśmy spokojnie, ale doktor Szabalin trząsł się i chował głowę w ramiona. Ręce mu drżały. Ugaszczaliśmy go sznapsem i prowadziliśmy rozmowę edukacyjną:
– Doktorze, co to takiego immunitet?
Wyjaśnił nam bardzo przystępnie:
– Jeśli w pięciu mieliście jedną Niemkę i czterech z was się zaraziło, a piąty jest zdrowy, to znaczy, że on miał immunitet…

fragment książki „Sołdat. Od Leningradu do Berlina” – Nikołaj Nikulin

soldat

(37)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.