Jak Magdalena Środa na czele młodzieżówki socjalistycznej wychowywała młodzież Jarocina. Dziś twierdzi, że to Woodstock wychowuje młodzież

w Historia na zdjęciach i filmach


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Magdalena Środa w Jarocinie w 1985 roku jako przedstawicielka młodzieży socjalistycznej:

Jest m.in. pytana przez uczestnika festiwalu: A jeśli człowiek tak myśli, to dlaczego nie może tego tak powiedzieć i zaśpiewać? Dlaczego ty mu chcesz to narzucić?

Magdalena Środa 28 lat później:

Rocka nie słucham, na koncertach rockowych nie bywam, znam jednak rzesze młodzieży wychowanych na Przystanku Woodstock, przy czym słowa „wychowanych” używam nieprzypadkowo, w jego mocnym znaczeniu. Bo Owsiak wychowuje. I ta rola jest wielce interesująca. (…)

Zanalizujmy pokrótce trzy ważne elementy działalności Jerzego Owsiaka: pierwszy to element etyczno-wychowawczy, drugi to etyczna przejrzystość i wysokie moralne standardy inicjatyw, które podejmuje i prowadzi. Element trzeci – bodaj najważniejszy – to działalność etyczno-obywatelska Jerzego Owsiaka. Zacznijmy od jego funkcji pedagogicznych. Jerzy Owsiak – jakkolwiek by to patetycznie brzmiało – wychowuje młodzież. Jak pisze Mirosław Pęczak, „Owsiak w interesujący sposób łączy dziedzictwo kontrkultury (rock, spontaniczność, niepokorność) z akceptowanymi przez ogół ideami i wartościami”. Zarówno wydarzenia konstytuujące, jak i towarzyszące działalności WOŚP kojarzone są przez Polaków z określonym zbiorem wartości, takich jak: zaufanie, uczciwość, odpowiedzialność, radość, empatia, dobro wspólne, skuteczność.

sroda2

 

(65)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.