Jak Donald Tusk ,,strollował” prawicę w Polsce ze swoim przyjazdem na 11 listopada. ,,Perfekcyjne zagranie. Udało się na ten haczyk złapać ogromną grupę ludzi…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Informacja o tym, że Donald Tusk uświetni swą obecnością oficjalne obchody Święta Niepodległości, wywołała wściekłość po prawej stronie życia publicznego. Choć i tam wiele osób broni decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. Tymczasem wiele wskazuje, że były premier próbuje podzielić środowiska skupione wokół rządu. Ze świetnym efektem.

Czytaj więcej o pojawieniu się Donalda Tuska na PrawdaObiektywna.pl

Portal wPolityce skontaktował się z europosłem Ryszardem Czarneckim, który uważa, że inicjatywa wyszła nie od prezydenta, ale od samego Tuska. Po raz pierwszy od momentu przejęcia władzy przez PiS, były premier zamarzył, aby wziąć udział w obchodach.

Donald Tusk sam zgłosił się do Kancelarii Prezydenta Dudy. Były premier chce uczestniczyć, chyba po raz pierwszy od czasów dobrej zmiany, w uroczystościach 11 listopada. […] Może liczył na to, że kancelaria prezydenta odrzuci jego propozycję i zrobi się skandal

– komentuje Czarnecki i dodaje:

Być może w tej sytuacji Kancelaria Prezydenta poczuła się, żeby odpowiedzieć na jego starania, zaproszeniem go na obchody – dodał.

Portal wPolityce.pl pyta:

Czy przypadkiem chęć udziału Donalda Tuska w uroczystych obchodach 11 listopada na placu Piłsudskiego w Warszawie nie jest próbą wywołania fermentu i kłótni w obozie dobrej zmiany?

Dziennikarka Marzena Nykiel podsumowuje:

Prezydent Andrzej Duda wysłał zaproszenie na obchody Święta Niepodległości do wszystkich byłych prezydentów i premierów. Donald Tusk nigdy wcześniej ich nie przyjmował. Dopiero teraz, gdy uruchomiono już grę podziałami, włączył się w akcję. Perfekcyjne zagranie. Udało się na ten haczyk złapać ogromną grupę ludzi, którzy nie przebierają w oskarżeniach pod adresem prezydenta.

Inne komentarze również na to wskazują:

Jeśli taki był plan Tuska, jego realizacja wychodzi znakomicie.

(4240)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.