Portal informacyjno-historyczny

Jak Armia Czerwona „wyzwalała” Polskę. Szokujące wspomnienia żołnierza NSZ. „Na podłodze leżała dziewczynka około ośmiu lat…”

w II wojna światowa/Mocne słowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

[…} Wieczorem już dotarliśmy do wsi Gołąb (czy Gołębie) pod Radomiem zajętej na kwatery przez sowietów. To co tam się działo przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Kiedy nie zatrzymywani przez wartowników weszliśmy do pierwszej chaty wiejskiej włosy podniosły się nam z przerażenia. Na podłodze leżała dziewczynka około ośmiu lat odarta z ubrania i widocznie zgwałcona zespołowo jak to zwykle robili bojcy Armii Czerwonej. Obydwie nogi były wyłamane w stawach biodrowych. Na łóżku leżał starszy człowiek przybity do pościeli niemieckim bagnetem, a z przeciwnego kąta patrzyła niemo na to wszystko odarta z ubrania kobieta w wieku 30-35 lat […]

Wyszedłem przed chatę, gdyż poczułem mdłości od zapachu krwi. Za rogiem chaty przewieszony nienaturalnie przez płot (widocznie przez morderców) mąż kobiety żył jeszcze choć przebity na wylot sztachetą sterczącą mu na plecach. Mówić już nie mógł bo gdy usiłował otworzyć usta płynęła struga krwi. Obok leżała starsza kobieta ze strzaskaną głową.[…]”

wspomnienia Zygmunta Goworka, żołnierza NSZ o przejściu Armii Czerwonej

ak

źródło: Rogozińskie Jaszczury

(54729)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

37 komentarzy

 1. Opowiadał Polak który doszedł z Armią Czerwoną do Berlina. Weszli do wsi czy miasteczka, pytali ludzi o konfidentów… Niekiedy było tak mało czasu, że naginali brzozę, zakładali kilka powrozów,
  i po założeniu pętli odcinali nachylone drzewo… Samo wymordowanie rodziny nie mówi jaki był powód. Daje tylko obraz po… Po czym ?

  • Po czym? Po bestialstwie Sowieckiej Armii i po niczym więcej. 8 letnia konfidentka? Coś dużo tych konfidentów patrząc na raporty samej Milicji Obywatelskiej i co najciekawsze konfidencją trudniły się głównie kobiety od 1 miesięcznych niemowląt po 90 letnie kobiety. Natomiast ten Polak z Armią Czerwoną … Bez komentarza.

   • Jak istnieje świat i wojny, wszystkie armie dokonywały gwałtów… Zależy kto i co czyta oraz kto i co chce zapamiętać. W Rosji urodziło się kilkadziesiąt tysięcy dzieci z niemieckich ojców. Angielscy żołnierze gwałcili i brutalnie zabijali włoskie kobiety. Niemcy wybierali młode, piękne Żydówki które służyły im aż się nieco zużyły i szły do gazu. Żydówki były świadome swego losu, był film… Kto chce, widzi jedynie Rosjan…

    • taaa, ja tam widze tylko rosjan bo do nas przyszli, nie murzyni i nie kosmici, kuwa, obronca sie znalazl chamow i bydlakow

 2. Jak to czytam ….przypomina mi się opowieść mojej babci , jak po wejściu do ich wioski sowietów , ukrywali swoje dwie córki w lesie i jak cała rodzinę wypędzono z domu a sami wyzwoliciele zajmowali dom doprowadzając go do cuchnącej nory , a babcia z dziećmi w tym czasie musiała mieszkać w oborze , dziadek musiał wybić cały inwentarz żeby ta hołota mogła się nażreć , na całe szczęście krowe ukrywał w lesie wraz z córkami i tak ten koszmar trwał dwa tygodnie ….kiedy odeszli pozostawili po sobie wszy , bród i koszmar …..

   • Moja babcia była Polka …i to samo opowiadala.Ruscy grabili ..Niemcy wojsko regularne , nie SS zupę ludźom dawało wiadrami

    • ale żeby mogło „dać” zupę w wiadrze, trzeba mu najpierw było odprowadzić „kontygent” – i dawała go polska ludność…

   • Takie wazne tytuly trzeba pisac po angielsku, gdyz Polacy to znaja natomiast Reszta Swiata Nie. Ja to czesto robie ale tu nie ma danych o tej dziewczynce co lezala na podlodze??

  • prawda
   moja babcia opowiadala jak chodzily z mlekiem do getta niemiecki zolnierz specjalnie zabieral psa,zeby nie tknal dziecka to samo bylo podczas zamachu ss na pradze dzieci z bankami i wsadzili ich do tramwaju,reszta dzieci uczacych sie niestety zostala zabrana albo na wywozki albo gdzies do wiezienia
   niemcy nie zabijali robotnikow i chlopow jak nie musieli bo pl.miala byc narodem niewolnikow
   pomijam dobre intencje bo takie sie zdarzaly pewnie sporadycznie-co prawda zydzi mieli w pl.mniej szczescia
   ruscy zolnierze -dziadostwo jakich malo,stale upojeni alkoholem meczacy lokalna ludnosc
   gwalcacy wszystko co sie ruszalo ,chore kobiety czy stare roznicy nie bylo,zostawiali po sobie zalajadane wszystko,witani jako bohaterowie dlatego babcia do dzis nigdy nie moze sobie podarowac jak im kwiaty ludzie rzucali
   bedacw pociagu uratowala sie wchodzac pod spodnice kobiety w ciazy ,kiedys natrafily na wojsko w sasiedniej wsi zagrzebaly sie w polu uprawnym miedzy miedza a polem po prostu ruscy nie maja do dzis cywilizacji i obycia swolocz jakich malo

 3. moja Babcia opowiadała mi o zdarzeniu z dworca w Kielcach albo Skarżysku… w miesiąc po przejściu frontu, na dworcu było mnóstwo ludzi, była to noc i Babcia z Dziadkiem i moją Mamą oczekiwali na pociąg by wrócić do Wielkopolski. Nagle na dworzec wpadła w poszarpanej odzieży kobieta, która krzyczała, że ktoś ją zgwałcił. do kobiety poszedł patrol ruski z oficerem i zapytał kto to zrobił a ona odpowiedziała pół na migi, że to ruski żołnież ze skośnymi oczami. Oficer wydał rozkaz i patrol pobiegł do komendantury. Kobietą zaopiekowali się ludzie z dworca a po dłuższym czasie przyszedł ów oficer i poprosił na zewnątrz. Tam pod bagnetami kilkunasu żołnierzy stało pięciu sowieckich żołnierzy – Kałmuków, oficer zapytał który to zrobił, czy któregoś rozpoznaje…kobieta odpowiedziała, że wszyscy są tacy sami i nie potrafi powiedzieć, który. Na to oficer wyciągnął nagana i zastrzelił …..wszystkich pięciu sołdatów….

 4. Dwie historyjki
  U nas spali w stodole ruskie , jak chciało im sie srac ,to pod snopek a potem i dalej spali
  Drugi to jak jechali samochodem koło mostu rodla wielka wiśnia ..to ci ją siekierą i na samochód i pojechali

 5. Moi dziadkowie mieli więcej szczęścia. Zostali tylko kilkakrotnie obrabowani ze wszystkiego, co można było unieść lub popędzić.

 6. Moja babcia NAPRAWDĘ miała szczęście… Kiedy do wsi nadeszła Armia Czerwona, jej mama (moja prababcia) kazała jej się schować pod łóżko i siedzieć cicho (babcia miała wtedy jakieś 15 lat). Nagle do domu wpadł rosyjski żołnierz, pijany w sztok. Rozejrzał się, porwał najbliższą butelkę i wypił do dna. Prababcia przerażona, że Rusek zaraz się zezłości i jej coś zrobi, bo w butelce nie było alkoholu tylko zwykła Magi, ta przyprawa w płynie. Ale ten był już tak wstawiony że niczego nie wyczuł i kiedy wypił, wyszedł. Nic nikomu nie zrobił, niczego nie zabrał.

  • To sowieci po pijaku niemcow rozbili i polske wyzwolili:)
   Zal to czemu bylismy tyle czasu pod okupacja ??? Czekalismy na pianych sowietow ???…
   A dziatek twoj gdzie byl na froncie czy w stodole chowal sie ?

 7. Jak czytam to wszystko to mam wrażenie że gówno wiecie.Niemcy gwałcili (nie wszyscy) Rosjanie gwałcili (nie wszyscy) NSZ też gwałciło podobnie jak banderowcy na co są dowody w historii i tez tego nie robili wszyscy z NSZ a teraz nie dawno ruszył proces żołnierzy USA którzy także gwałcili w Iraku i innych miejscach gdzie były konflikty zbrojne.W Wietnamie również armia USA została oskarżona o to że doszło do gwałtów i to licznych.Nie mówicie o niczym innym jak tylko o gwałtach armii czerwonej,jesteście nieobiektywni.

  • Prosimy o podanie informacji na temat gwałtów NSZ. Data i miejsce plus odnośnik do wiarygodnych źródeł.

   • Zacznijmy od Romualda Rajsa ps. „Bury”, którego pamięci poświęcono organizowany ostatnio w Hajnówce marsz, o mały włos nie objęty patronatem przez Głowę Państwa.

    Dla ludzi zamieszkujących tereny mające być trasą marszu najistotniejsza jest działalność „Burego” w obrębie ich „małych ojczyzn” – na niej się zatem skupimy. To właśnie tu oddział PAS – NZW dowodzony przez kpt. Romualda Rajsa w dniach 29,31.01 1946 oraz 02.02.1946 spalił pięć wsi byłego powiatu Bielsk Podlaski (Zanie, Zaleszany, Końcowizna, Szpaki, Wólka Wyganowska) zabijając w okrutny sposób 82 osoby w tym kobiety, dzieci i starców, które spalono w zamkniętych budynkach.

    Także w styczniu 1946 roku, oddział „Burego” zatrzymał we wsi Łozice 40 chłopów wysłanych przez sołtysów na tzw. „szarwark” czyli roboty na rzecz gminy. Zatrzymanych wraz z podwodami i końmi zmuszono, by zawieźli oddział „Burego” do Hajnówki a następnie do Zaleszan, gdzie mieszkańców stłoczono w jednym domu a następnie podpalono go. Po wykonaniu zadania pozostałych 30 furmanów zamordowano w miejscowości Puchały Stare.

    Dla oszczędności amunicji mordowano nieszczęśników obuchami siekier, strzelając wyłącznie do uciekających lub dobijając rannych. Dodać należy, że jedyną „winą” ofiar było to, że wszyscy oni byli prawosławni (jak większość zamieszkujących tamte tereny) i w znaczącej części narodowości białoruskiej.

    Prowadzący w tej sprawie śledztwo białostocki IPN, zakończył je 30 czerwca 2005 roku uznaniem „Burego” winnym zbrodni ludobójstwa, który to wyrok podtrzymał orzeczeniem z dnia 18.11.2005 Sąd Okręgowy z Białymstoku.

    Jak się okazuje nie stanowiło to przeszkody dla inicjatorów wniosku o nadanie jednemu ze zjazdów z autostrady A4 imienia Romualda Rajsa „Burego”, zaś Kancelaria Prezydenta RP dosłownie cudem uniknęła kompromitacji, wycofując się w ostatniej chwili z obietnicy patronatu nad wspomnianym na wstępie marszem, przebiegającym dosłownie szlakiem grobów pomordowanych przez „Burego” ofiar. Naturalnie „Bury” nie był jedyny. Oto krótka lista dokonań innych tzw. „żołnierzy wyklętych”:

    23.06.1944 oddział Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” wymordował we wsi Dubinki 27 osób w tym kobiety i dzieci. Ofiarą zbrodniarzy padła między innymi Anna Górska z 4 letnim synem.
    13.04.1945 w miejscowości Horeszkowice oddział NSZ„Sokoła” wymordował 8 przesiedleńców w tym ciężarną kobietę, którą zakopano żywcem.
    11.05.1945 oddział Zygmunta Błażejewicza ps. „Zygmunt” spalił wieś Wiluki
    27.05.45 w Przedborzu oddział NSZ Władysława Kołacińskiego ps. „Żbik” zamordował 9 ocalałych Żydów w tym kobietę i dziecko.
    08.06.1945 oddział NSZ „Szarego” w miejscowości Wierzchowiny wymordował 194 osoby w tym 45 mężczyzn, 84 kobiety i 65 dzieci poniżej 11 lat. Najstarsza ofiara miała 92 lata, najmłodsza 2 tygodnie.
    08.07.45 w Opocznie zamordowano 3 Żydów, w tym jednego ocalałego z Auschwitz.
    Tą listę zbrodni można by jeszcze długo kontynuować, ale nawet te nieliczne podane przykłady wystarczająco – jak się wydaje – „uzasadniają” wniosek, o nadanie autostradzie A4 imienia „żołnierzy wyklętych”. A może by tak nadać jej imię ich Ofiar ?!

    Osobną kartę stanowić może powojenna „działalność” na Podhalu, Józefa Kurasia ps. „Ogień” oraz dowodzonego przez niego „oddziału”. Oto daleko niepełna lista przestępstw jakich dopuścił się ten – kreowany dziś na bohatera narodowego – zbrodniarz :

    23.06.1945 w miejscowości Maniowa koło Nowego Targu zamordowano 4 osoby narodowości żydowskiej
    10.12.1945 w Ostrowsku na słupie telegraficznym powieszono ciężarną Katarzynę Kościelną z d. Remierz za to, że w rozmowie z sąsiadką nazwała „Ognia” bandytą
    30.12.1945 w miejscowości Gronków w powiecie nowotarskim zamordowano 6 osób
    Józef Kuraś zgwałcił wezwaną z Waksmundu matkę dwójki dzieci – Czubiakową. Odprowadzający ją jego podwładny również ją zgwałcił, a następnie zastrzelił
    21.01.1946 w Trybszu zamordowano właściciela młyna Pawła Bizuba oraz jego syna – Jakuba. Obaj byli Słowakami.
    28.01.1946 w Nowym Targu zamordowano Żyda Rudolfa Ozorowskiego
    30.01.1946 w Porębie Wielkiej powiat Limanowa zamordowano repatrianta ze wschodu – Władysława Godfryda
    10.02.1946 zamordowano wójta Gminy Żydowskiej na terenie powiatu Nowy Targ – Dawida Grazgerina
    29.02.1946 w Zakopanem zamordowano kierownika Towarzystwa Tatrzańskiego – Żyda
    2/3.05.1946 w okolicy Krościenka obrabowano a następnie zamordowano 12 osób narodowości żydowskiej. 7 osób zostało rannych.
    15..08.1946 zamordowano w Rabce kierownika tamtejszej Straży Pożarnej – Stanisława Mankiewicza
    25.08.1946 ze szpitala św. Łazarza w Krakowie porwano Tadeusza Urmanskiego i Eugeniusza Kadrysa. W trakcie napadu zastrzelona została pielęgniarka, Barbara Kowala

    • neokomunista– nie powielaj bzdur pisanych kiedyś przez kłamliwą propagandę na komuszych egzekutywach,przez twoich czerwonych protoplastów !!!! Bury oczywiście zrobił odwet na wioskach i ludziach,ale tylko tych co współpracowali z NKWD i nasyłali czerwonych bandytów na polskie wioski i mieszkańców i nie powielaj bzdur,że zabił furmanów tylko dlatego,że byli prawosławni,ponieważ to kłamstwo zostało już dawno obalone przez IPN,w oddziale Burego było także wielu prawosławnych,jedynym powodem było tylko wyłącznie kolaboracja z okupantem sowieckim!!! Co do Kurasia,to był postrachem wśród czerwonej bandy,lecz zbrodnie dokonane przez bandytów z UB lub NKWD przypisywano jemu,aby ludzie się od niego odwracali,a nie pomagali!!! Tak robili wszędzie twoi czerwoni towarzysze,których tak bronisz,a to byli zwykli zwyrodnialcy i łajdaki i nic więcej,rozumiesz ???

  • tutaj nie idzie o jakies pojedyncze osoby, tutaj idzie o celowa polityke irozkazy na masowa skale, w tym ruskie chamy byly najlepsze, uzywaj ile chcesz bo sie nalezy, i tyle, niemcy zreszta tez nie lepis, zasrancy z obu stron, szlag z nimi na wieczne czasy

 8. NSZ nie gwałciło! Tylko kolaborowało z Nazistami (Np. z Hauptsturmführerem SS Paulem Fuchsem, szefem Gestapo w dystrykcie Radom od 2 połowy 1943r.). Proszę nie przeinaczać historii i robić ze zwykłych kolaborantòw bandytòw!

  • Niestety, to tylko bajki. Jeśli jest inaczej, to proszę przedstawić dokumenty. Tak się szczęśliwie składa, zostały wydane.

  • A wiesz na czym polegała ta ” kolaboracja”? Na tym że brali broń od Niemców i tłukli ruską partyzantkę i upa bronili Polską ludność zresztą z Niemcami też walczyli więc daruj sobie takie słabe komentarze jeśli nie masz o czymś pojęcia i promuj komunistycznej propagandy

  • Jeśli to nazywasz kolaboracją,to robili Żydzi ??? Później w gettach także??? A co robiła tzw. AL, GL ???? To była typowa kolaboracja,przez którą ginęli Polacy!!!!

  • pewnie skonczylo sie komusze szkoly dla funkow, albo tata z ppr, zasrancy zaklamani do konca i dzien dluzej, ciekawe ze zaden morderca i zlodziej czy to ppr czy nkwad czy ss nie napisla szczerze jak to mordowal i ze mu przykro, srac na taki ludzi pomiot, a te gebbelsowskie i stalinowskie wypociny to sobie wsadzcie zasrancy w …..

 9. Zawsze będzie tak że moja rodzina jest święta a sąsiedzie zbóje i prostszy A niestety prawda jest zawsze po środku.
  Jestem Polakiem i dobro mojej ojczyzny jest nadrzedne ale nie mam zamiaru patrzec na historię wybiórczo.Nawiązując do armii czerwonej ciężko wymagać żeby było wyjątkowo kulturalni i wykształceni oraz ze będą Polaków traktować po przyjacielski skoro od wieków byliśmy wrogami.Zreszta to samo dotyczy niemcow. Nie widze rowniez jedynej slusznej nieskazitelnej formaci partyzanckirj , inaczej mówiąc wojna i walką o władzę czy przetrwanie wyzwala zawsze najgorsze instynkty.Nastawienie w obecnym czasie Polaków przeciwko Polakom i uzasadniania sobie historycznych prawd jest po prostu szkodliwe.

  • prawda nie jest po srodku, tylko tam gdzie jest prawda, to nie srednia matematyczna, ja tam mam w … takie usprawiedliwianie mordecow i bandytow, ppr kpp i cala ta zasrana ruska banda to mi wi..si i nie bede wybielal tych chamow i zdrajcow POLSKI, mam swoich prawych bohaterow ( wtym i owczem z narodowych sil zbrojnych jak NSZ) , a popłuczyny PRL to spusczam do klopa i tyle, tego to warte tylko

 10. I dlatego uważam, ze ruskie bydło trzeba trzymać z dala od polskich granic.I nie chrzańcie, że te ruskie są takie miłe i dobre. Nie, nie są, nie były, nie będą. To ONE zrobiły rewolucję, one wybrały Stalowego, stworzyły Lienina (Lenia?), one wykreowały NKWD, KGB, GRU .. to ONE wchodzą, mordują gwałcą, kradną. To tak samo jakby mówić, ze to nie niemce mordowały podczas wojny, a kilku hitlerowców.

  • Nie tylko ruskie bydło ale jeszcze i ukraińskie i niemieckie … wszystkie bydła trzeba trzymać z daleka od naszych granic!
   Masz patriotyczne podejście do geografii, co można pochwalić – ale sprawiasz wrażenie nieoczytanego ćwioka przypisując ruskom to, co zrobiły hazaraki!

   Pewnie nie wiesz, że hazaraki to potomkowie stepowych Chazarów, którzy od wiary we Wszechmocnego Hooya „przechrzcili” się na judaizm – a ściślej: na talmudyzm – i mają się świetnie jako RKM, będąc już, już bliziutko utworzenia NWO, w którym niedobita resztka Goji będzie im służyć.

   To hazaraki zbydlęciły Świętą Ruś, po sprytnym przejęciu władzy przemieniając ją w „Kraj Rad”.

   Masz dobre serce, DonPedro, jesteś patriotą, więc zacznij uzupełniać swoje braki od czegoś lekkiego: http://www.michalkiewicz.pl -> Forum -> Po Godzinach -> Nie masz cwaniaka nad hazaraka”.

 11. zadajcie sobie pytanie : kto ludzi wysyła na wojnę , kto wywołuje konflikty i zmusza poddanych do mordowania innych ?? …. a potem sobie dyskutujcie i eksponujcie swoją nic nie wartą wiedzę

 12. Wszyscy tacy madrzy,jesli wiecie jak bylo w tamtych czasach to dlaczego jestescie slepi na to co dzieje sie w kraju troszke tylko metody sie zmienily.

 13. Niestety ,także podczas oswobodzenia Auschwitz,mołojcy Armii Czerwonej szukali złotych zębów wśród pomordowanych,a nawet i wśród ocalonych,zgwałcono także kilka więźniarek !!! Te makabryczne rzeczy,dokonane przez Sowietów w obozie są znane,lecz bardzo mocno ukrywane,przez lata komuny i właściwie do dziś !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę