Portal informacyjno-historyczny

Imigranci sparaliżowali Sztokholm. Protestują przeciwko decyzji władz. Grupa Szwedów zaatakowała – doszło do starcia [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szwedzi dość chętnie przyjmują imigrantów, ale nie wszystkim chcą pomagać. Do ojczyzny odsyłają Afgańczyków. Ci zaczęli protestować przeciwko deportacjom i podkreślają, że rząd Szwecji postępuje niehumanitarnie.

źr. foto: Twitter

Około 100 Afgańczyków zaczęło ,,siedzący protest” na sztokholmskim placu Mynttorget przed szwedzkim parlamentem. Domagają się zaprzestania deportacji.

Protestujący skierowali do władz Szwecji list otwarty. Pytają w nim m.in. o to, czy to humanitarne, gdy politycy odradzają swoim obywatelom wyjazdy do Afganistanu, a jednocześnie chcą odsyłać przybyłych z tego kraju ludzi.

źr. fot: Twitter

Afgańczycy zażądali spotkania z dyrektorem generalnym urzędu ds. migracji Migrationsverket. Chcą też przerwania deportacji. Wysyłania Afgańczyków do ojczyzny domagają się natomiast przedstawiciele Młodzieży Nordyckiej. Zaatakowali oni demonstrantów świecami dymnymi, raniąc trzy osoby. Świadkowie twierdzą, że atakowi towarzyszyły okrzyki ,,deportować, deportować”. Po tym zdarzeniu policja zaczęła chronić protestujących, którzy nie dali się namówić na zmianę miejsca demonstracji na bardziej bezpieczne.

Szwecja tylko w 2016 roku przyznała azyl 2100 imigrantom z Afganistanu. Odmówiła ponad 4 tysiącom osób.

 

(5955)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Prawdziwą niegodziwością jest próba wysłania tych biednych uchodźców do Polski, gdzie przecież panuje rasizm i ksenofobia. Co oni mają w głowach w tej Komisji Europejskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę