Historyk przypomina prawdziwą twarz Chóru Aleksandrowa. ,,Jan Paweł II nie byłby idiotą”

w Historia Rosji


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Znany historyk Tadeusz Płużański na łamach Super Expressu pisze, czym naprawdę był Chór Aleksandrowa. – Szkoda ludzi i chyba nikt o zdrowych zmysłach – ani z lewicy, ani z prawicy, nie będzie się z tragedii cieszył – podkreśla, ale przypomina, czym był naprawdę chór.

Przypomina, że nie był to zwykły chór.

czymś niezwykłym są, przyznają państwo, występy na Krymie, propagujące aneksję półwyspu przez Rosję. W 2013 r. wystąpił w Moskwie pod ogromnym portretem: „Za Ojczyznę, za Stalina, za socjalizm!”. Bo chór był nie tylko putinowski, ale stalinowski. Był taki za życia generalissimusa i pozostał stalinowski do końca. Bo wychwalał nie tylko okupacyjną wobec Krymu i Donbasu armię rosyjską, ale jej bezpośrednią poprzedniczkę – armię radziecką, która okupowała Polskę w latach 1939-1993

– pisze. Od 1937 roku zaczął wyjeżdżać za granicę. W tym samym czasie Sowieci wymordowali 200 tys. Polaków w ramach Operacji Polskiej NKWD.

Chór Aleksandrowa wystąpił również przed Janem Pawłem II. Według Płużańskiego, wykonanie ,,Czerwonych Maków” nie spowodowało nadmiernego wzruszenia, ale wywołało zdenerwowanie prowokacją u Papieża.

Karol Wojtyła nie tylko świetnie znał historię Polski, ale aktywnie w niej uczestniczył. Wątpię również, aby JPII był poruszony muzycznym zamiennikiem „Czerwonych maków”, czyli „Oką”. Wiedział przecież, że to komunistyczna pieśń, napisana w lipcu 1943 r. w obozie 1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki w Sielcach nad Oką przez czerwonego poetę Leona Pasternaka, wielokrotnie skazywanego w II RP za działalność antypolską. […] dziś, gdyby żył, JPII zapewne zapłakałby nad śmiercią ludzi – członków Chóru Aleksandrowa, ale nie byłby idiotą, który wychwala rosyjskich i sowieckich okupantów.

więcej w Super Expressie

(8166)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.