Portal informacyjno-historyczny

Gwiazda Stanu Wojennego udziela fachowych wskazówek opozycji. ,,Lać PiS-owską swołocz i…”. Wzywa wojsko do buntu i działania

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Któż z czytelników nie kojarzy twarzy telewizji z okresu Stanu Wojennego? Gwiazda ,,Dziennika Telewizyjnego” – Marek Tumanowicz postanowił podzielić się zdobytym doświadczeniem z młodszym pokoleniem i zamieszcza na swoim koncie Facebook instrukcje dla opozycji.

Tumanowicz, który w czasach demokracji ludowej prezentował się widzom w mundurze, dziś podpowiada, jak odzyskać zabraną przez PiS-owskich siepaczy demokrację. Pupil Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka radzi:

Dał nam przykład Kraków jak kaczora traktować mamy. Swołocz PiS-owska liczy zapewne na polski słomiany ogień i zmęczenie nieskutecznością protestów. I dlatego nie wolno popuścić tej bandzie ani na chwilę. Lać i patrzeć czy równo puchnie

Za Tumanowiczem przemawia na pewno duże doświadczenie, w czasach kiedy brylował w telewizji, władza ,,lała i patrzyła, czy równo puchnie” rozmaitych wichrzycieli.

Obecnie Tumanowicz uważa, że prawdziwym jądrem demokracji (ludowej?) jest Komitet Obrony Demokracji. Niezrażony coraz bardziej iluzorycznym poparciem ruchu, zamieszcza co i rusz olejne apele. Ostatni dotyczy wojska, ale więcej mówi on o samym autorze krótkiego kuriozalnego tekstu niż o tych, o kim autor usiłował napisać.

Na odejścia z wojska reaguje następującymi słowami:

Któryś z generałów wypchniętych z armii przez Antoniego Antonowicza Macierewicza powiedział, że jedyne co może zrobić oficer w odruchu protestu to odejść. O ile mi wiadomo podchorążowie w listopadzie 1830 r. nie składali rezygnacji, wybrali działanie. A przecież historia nauczycielką życia jest…

Czyżby marzyła mu się powtórka z rozrywki?

W przypadku Tumanowicza dedykujemy opozycji znane porzekadło Armanda Jeana Richelieu:

Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

(5296)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę