GW po Święcie Niepodległości przechodzi samą siebie, atakując patriotów. Jest wymowna odpowiedź [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dzień 11 listopada upłynął na radosnym świętowaniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak ,,Gazeta Wyborcza” skupiła się kilku incydentach, aby zaatakować patriotów, demonstrujących swoje przywiązanie do ojczyzny.

Gazeta Wyborcza zachęcała czytelników do kliknięcia w artykuł takim nagłówkiem:

W mediach społecznościowych symbol biało-czerwonej flagi czy orła to prawie nieomylny znak – że musisz się mieć na baczności. Budzi graniczące z pewnością podejrzenie, że masz do czynienia z osobą wulgarną, agresywną, homofobem, radosnym burakiem

W środku publicysta Paweł Wroński pisze, że ,,wnukowie” patriotów z okresu II wojny światowej, którzy ginęli za swój patriotyzm, atakują ,,policję, cudzoziemców, czyli urojonych wrogów”.

Mimo że jak podkreśla policja, Marsz Niepodległości przebiegł spokojnie, Wroński wylicza, że doszło do wielu pożałowania godnych incydentów. Do nich zalicza skandowanie ,,Duma narodowa” czy ,,Cała Polska śpiewa z nami, wypier… z uchodźcami!”, a także spalenie flagi ukraińskiej i tej z logo Facebooka (Wroński usprawiedliwia działania firmy tym, że skasowane konta narodowców były ,,pełne nienawiści”).

Wroński przy okazji zwyczajowo zaatakował PiS: prezydenta Andrzeja Dudę, który ,,wiele dla tworzenia podziałów uczynił”, Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o ,,wrogach wewnętrznych”, oraz Antoniego Macierewicza, przestrzegającego przed Targowicą.

Wroński przywołuje ostatnie badania CBOS, które pokazują, że już 3/4 Polaków odczuwa dumę narodową. Ale konstatuje, że ,młodzi wykształceni z dużych miast wstydzą się okazywać uczucia narodowe.

to herbertowska kwestia smaku

– pisze.

Na koniec dodaje, że liczy, iż słowu ,,patriotyzm” zostanie przywrócona godność.

Lead artykułu na Twitterze zamieścił redaktor naczelny Super Expressu Sławomir Jastrzębowski, który tak skwitował wynurzenia Wrońskiego:

Internauci drwili, demonstrując ,,wulgarnych homofobów i radosnych buraków”, o których pisał Wroński:

Przypomniano także, nawiązując do herbertowskiego smaku:

(3767)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.