Portal informacyjno-historyczny

W Grecji starli się przeciwnicy i zwolennicy uchodźców po kontrowersyjnej decyzji rządu. Policja próbowała interweniować, ale sama ucierpiała [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Salonikach doszło do starć przeciwników i zwolenników przyjmowania uchodźców. Policja próbowała zapobiec rozruchom, ale funkcjonariusze sami mocno ucierpieli.

Zaczęło się od protestów na przedmieściach Salonik – Oraiokastro, kiedy demonstrujący wyrażali swój sprzeciw wobec decyzji rządu.

Decyzja greckiego rządu, który wyraził zgodę na uczęszczanie dzieci imigrantów do szkół publicznych, wywołała gwałtowny sprzeciw wśród ludzi mieszkających w pobliżu obozów dla uchodźców. Rodzice obawiają się o swoje dzieci.

Protest eskalował, ponieważ pojawiła się grupa kontrmanifestantów, opowiadających się za polityką proimigracyjną – policja próbowała interweniować, ale dostała się między dwie protestujące grupy i również została zaatakowana.

W poniedziałek policja zatrzymała 214 syryjskich uchodźców, którzy próbowali nielegalnie przedostać się z Turcji. Od początku 2016 przez Grecję przeszło ponad milion uchodźców.

(295)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę