Geje wiwatowali na cześć policji. Ostra interwencja na Marszu Równości. Kontrmanifestanci oburzeni: ,,brutalne zachowanie stróżów prawa” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Fundacja Pro – prawa do życia zorganizowała kontrpikietę w odpowiedzi na Trójmiejski Marsz Wolności, który odbył się 27 maja 2017 roku. Miało być raczej spokojnie, a skończyło się ostrą interwencją policji przy aplauzie uczestników marszu.

Marsz Równości ruszył ze skweru przy pomniku Piłsudskiego w Gdańsku. Obrońcy życia zgłosili kilka zgromadzeń na trasie przemarszu środowisk LGBT. Zarówno sam marsz, jak i kontrpikieta miały być pokojowe. Skończyło się inaczej.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że chodnik i ulica są oddzielone bardzo licznym kordonem policji, co napawało nadzieją, że policja wyciągnęła wnioski z ubiegłego roku i tym razem zamierza działać zgodnie z prawem oraz zapewnić pokojowy przebieg obu demonstracji. Niestety, szybko okazało się, że jest inaczej. Od początku funkcjonariusze policji próbowali na wszelkie sposoby prowokować uczestników zgromadzenia, między innymi poprzez bezzasadne spisywanie i zatrzymania uczestników

– czytamy w relacji z kontrpikiety na stronie www.stopaborcji.pl.

Według tej relacji policjanci przez większość czasu skupiali się na prowokowaniu protestujących obrońców życia, a jednocześnie odmawiali wylegitymowania się, podania przyczyny zatrzymania dokumentów, a także podania nazwiska i stopnia dowódcy akcji.

W pewnym momencie napięcie na linii protestujący – policja puściło i doszło do ostrej interwencji funkcjonariuszy.

 

Gdy po zakończonej napaści policyjnych bandytów podniosłem się z ziemi, zobaczyłem jak „piewcy równości” uczestniczący w paradzie zboczeńców wiwatują na cześć agresywnych funkcjonariuszy, krzycząc między innymi „brawo policja!”

– relacjonuje jeden z mężczyzn z Fundacji Pro – prawo do życia, wobec którego policja podjęła interwencję.

Przedstawiciele Fundacji są oburzeni. Wideo z interwencji opatrzyli podpisem:

Materiał pokazujący brutalne zachowanie policji nagrane przez naszą wolontariuszkę. Na takie zachowania wobec legalnie demonstrujących ludzi nie może być zgody!

 

(1325)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.