,,Gdyby nie zaborcy, do dziś polowalibyśmy na zające”. Reżyser m.in. ,,Kilera” uderza w Polskę, Polaków i prezydenta Dudę. Przyznaje rację słowom: ,,Wy to jesteście tacy Ruscy, tylko uważacie się za Francuzów”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Reżyser „Kilera” innych znanych filmów Juliusz Machulski ostro zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę. Oznajmił, że ,,nikt nie zmusi go, by miał do niego szacunek”. W rozmowie z Gazeta.pl nie oszczędzał także Polski i Polaków.

Wywiad miał dotyczyć najnowszego filmu ,,Volta”, ale szybko głównym tematem stał się Prezydent.

A niby czym sobie zapracował na mój szacunek? Nie żywię szacunku wobec kogoś, kto okłamał tyle osób. Przecież publicznie powiedział niedawno, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, chociaż w kampanii obiecywał, że będzie

– wyjaśniał. Nie bał się takich określeń jak ,,polityczna wydmuszka” czy ,,antyprezydent”.

Zachowuje się jak tchórz, człowiek bez właściwości. Z coraz większym poparciem Polaków, co jest dla mnie jakimś tragicznym paradoksem…

– nie może się nadziwić reżyser. Wygłosił również zaskakujące słowa o Polsce i o Polakach:

Niczego takiego w naszej historii nie znalazłem. Nawet w nowożytność wprowadzili nas zaborcy. Gdyby nie Austriacy czy Prusacy, tobyśmy ciągle z podgolonymi głowami, w kontuszach siedzieli w tych naszych dworkach i polowali na zające. A ponieważ geograficznie byliśmy gdzieś w centrum, to lepiej zorganizowane kraje się nami zajęły. Zawsze powtarzam, że w środku miasta nie może stać pole niczyje, bo jakiś deweloper natychmiast je zagospodaruje. Tak było z rozbiorami. Gdybyśmy byli tacy dobrzy i umieli się rządzić, to my byśmy podbili Rosję czy Niemcy, a nie oni nas. I pokazalibyśmy, że rzeczywiście jesteśmy najlepsi w regionie […] Najlepsze określenie Polaków stworzył mój znajomy Bułgar. Powiedział: „Wy to jesteście tacy Ruscy, tylko uważacie się za Francuzów”. I coś w tym jest. Mamy wschodnią mentalność, żebyśmy nie wiem jakie zachodnie ciuchy nosili. Jednak bliżej nam do Moskwy niż Brukseli.

Nie zabrakło rytualnej krytyki kościoła:

mamy nieco inną odmianę bolszewizmu z krucyfiksem, namaszczoną przez polski Kościół. Wiara jest prywatną sprawą każdego nas, ale Kościół się obecnie panoszy we wszystkich możliwych zakątkach władzy świeckiej. A państwo powinno być sekularne. Owszem, istnieją też państwa wyznaniowe, ale wtedy trzeba to jasno powiedzieć. I nie udawać, że jest świeckie, jak głosi konstytucja. Ale za chwilę i to się zmieni. Władza zmieni konstytucję i będzie porządek.

Skąd takie poglądy? Reżyser w poniższym wywiadzie zdradził, że ,,nie ma innej gazety do czytania niż Wyborcza”:

źródło: Gazeta.pl

(6002)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.