Portal informacyjno-historyczny

Furia Szczuki w studiu. ,,Pan ma nierówno pod sufitem” – tymczasem dla Szczuki nierówna okazała się… podłoga [WIDEO]

w Bez kategorii

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Za sprawą decyzji papieża Franciszka kapłani mogą rozgrzeszać kobiety, które dokonały aborcji. Rozmawiali o tym Tomasz Terlikowski i Kazimiera Szczuka w studiu Telewizji WP. Nie brakowało ostrych słów i dość nietypowego wyjścia ze studia.

Myślałam, że pan jest świętszy od papieża, pan się tak przedstawia. Kościół jest nadal surowy i nieprzyjednany. Każdy fundamentalizm religijny jest bardzo okrutny wobec kobiet. Jest bezwzględny, wybiera sobie różne dziedziny, głównie związane z seksualnością i płodnością. Zawsze pastwi się nad kobietami. Pan jest nienormalny, zaraz wyjdę. Przed kim pan się popisuje? W XXI wieku w zjednoczonej Europie kobiety, które są w ciążach powikłanych, które nie rokują możliwością przeżycia, są stawiane w sytuacji, że lekarze odmawiają pomocy. Kobieta jest zmuszona, żeby donosić ciążę. Jeśli żyjemy w epoce bardzo rozwiniętej, fenomenalnej medycyny prenatalnej, zdolnej leczyć choroby wewnątrz macicy. Zabezpieczenie kobiety i jej wolność seksualna nie stanowi problemu. Kobiety mogą decydować, ile i kiedy chcą mieć dzieci. Jedyny powód, dla którego kobiety mają z tym problem, wynika z tego, że kościół katolicki jest potężnym aktorem na scenie politycznej

– mówiła Szczuka.

Terlikowski powołał się na przykład Żydów podczas II wojny światowej:

Każda osoba uczestnicząca w tej straszliwej zbrodni podlega tej ekskomunice, ale każda ekskomunika i grzech może być odpuszczony. Kobiety nie mogą zabijać swoich dzieci i kościół tego broni. W pewnym momencie zabijanie Żydów nie było karalne, a było morderstwem. To państwo mordujecie kobiety, zgadzając się na aborcje.

Te słowa wyprowadziły Szczukę z równowagi:

Ostatni raz z panem Terlikowskim, niestety pan ma nierówno pod sufitem. Jest fanatykiem religijnym.

Pani jest fanatyczką laicką i pani nie zna biologii!

– odpowiadał Terlikowski.

Szczuka pospiesznie wyszła ze studia, ale to nie sufit okazał się być nierówny…

(10122)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Bez kategorii

Idź na górę