fot. Wikipedia / screen Youtube

Fundacja amerykańskich Żydów atakuje Polskę. Ich rodak mieszkający w Polsce przypomniał im bolesną prawdę o Holokauście. Te fakty chcieliby wymazać z pamięci

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Spot Ruderman Family Foundation wywołał oburzenie także wśród wielu Żydów mieszkających w Polsce. Głos zabrał m.in. Artur Hofman, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów. Nazwał spot aberracją i dodał kilka boleśnie prawdziwych słów: ,,Reakcja amerykańskich Żydów jest nie na temat i jest spóźniona o siedemdziesiąt parę lat”.

Hofman mówił na antenie Telewizji Republika o tym, że mówienie o ,,polskim Holokauście” to rewizjonizm historyczny, dodając, że w jego oczach, obywatela Polski i polskiego Żyda, to oburzające.

Szkoda, że amerykańscy Żydzi, w czasie kiedy to było potrzebne – czyli kiedy trzeba było przyjmować statek z uchodźcami z Europy, ponieważ niemieckimi rękoma był dokonywany Holokaust – nie prezentowali takich zdecydowanych i stanowczych reakcji w ówczesnej prasie amerykańskiej i organizacjach żydowskich

– podkreślał, przypominając doniesienia Jana Karskiego i Szmula Zygielbojma, na które środowiska amerykańskich Żydów pozostały głuche.

Jeszcze ostrzej mówił Witold Gadowski w swoim Komentarzu Tygodnia:

Ta fundacja [Ruderman Family Foundation – red.] jakoś przypadkowo powiązana z Open Dialog… czyli Soros. Mogę powiedzieć tyle: potomkowie amerykańskich żydowskich tchórzy, którzy woleli nie słyszeć o Holocauście i szoah, którzy woleli nie wiedzieć, że ludzie są gazowani masowo i przemysłowo w Europie, teraz usiłują zastraszyć Polskę i skłonić rząd USA do działań przeciwko Polsce – mówił Witold Gadowski,

Jako uzupełnienie tych słów warto przypomnieć, jak w 1939 r. rząd USA nie przyjął statku z 937 żydowskimi uchodźcami z III Rzeszy. Franklin Delano Roosevelt odrzucił wstrząsającą prośbę o łaskę i uznał Żydów za „element niepożądany”. Wielu z nich trafiło później do komór gazowych – pisał Piotr Zychowicz na łamach ,,Historia Do Rzeczy”.

źródło: Niezalezna.pl / Tysol.pl

(13469)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.