Francuzi w szoku. Podczas rozdawania jedzenia doszło do największej bójki w historii Calais. W wyniku strzelaniny 5 osób w stanie krytycznym, jest wielu rannych [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Calais doszło do strzelaniny między afgańskimi i erytrejskimi imigrantami. W wyniku starcia w stanie krytycznym jest pięć osób. Liczbę rannych ostrożnie szacuje się na 18.

Francuzi teoretycznie zlikwidowali 10-tysięczną ,,dżunglę”, gdzie koczowali imigranci próbujący nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. Mimo to wciąż znajduje się tam około 800 osób.

Tymczasem podczas rozdawania darmowych posiłków w pobliżu szpitala w Calais doszło do bitwy między dwie grupami imigrantów: z jednej strony kilkuset imigrantów z Erytrei, uzbrojonych w kamienie, noże oraz metalowe pręty, z drugiej Afgańczycy. Zaczęło się od ataku przybyszów z Afryki. Walki trwały około 2 godziny, musiały interweniować szturmowe oddziały policji. Ale zajście eskalowało i z koczowiska przeniosło się na przedmieścia Calais.

Media podają smutny bilans: pięć osób znajduje się w stanie krytycznym po ranach postrzałowych, a 18 innych zostało rannych.

Gerard Collomb, minister spraw wewnętrznych Francji, nazywa sytuację poważnym incydentem.

(5942)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.