Portal informacyjno-historyczny

Francuski dziennikarz wziął Polskę w obronę i zaatakował Macrona. Przypomniał m.in., jak Polacy zostali zdradzeni

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wybór Emmanuela Macrona na prezydenta Francji i kierunki, w których chce poprowadzić kraj, nie wszystkim się podobają. Dziennikarz Frederic Schneider zaatakował nowego prezydenta, broniąc przy okazji Polski.

Schneiderowi nie spodobał się wywiad, którego Macron udzielił regionalnej francuskiej gazecie „Voix du Nord”. Prezydent Francji zarzucił w nim m.in. stosowanie przez Polskę dumpingu socjalnego.

Chodziło o fabrykę Whirpoola, który chciałby produkować w Polsce. Schneider uważa, że Macron w swojej wypowiedzi podważył sens jednolitego rynku europejskiego.

To jeden z filarów integracji, który zakłada swobodny przepływ osób, towarów, kapitału i usług. Whirlpool ma więc prawo przenieść swój zakład produkcyjny do Polski, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie

– stwierdził Schneider w swoim artykule na voxeurop.eu.

Dziennikarz dodał, że o przenosinach zagranicznych firm do polski wcale nie decydują różnice w podatkach. Powodem są niższe płace, co Schneider też podsumował.

Mogę Pana zapewnić (Macrona – przyp. red.), że ani polscy pracownicy, ani polski rząd nie są zadowoleni z tej sytuacji i zarobków Polaków. To jednak 45 komunizmu sprawiło, że Polska ma teraz takie poziom PKB, a co za tym idzie i niskie płace

– napisał Schneider i podkreślił, że komunizm był efektem działań europejskich mocarstw, w tym Francji, po II wojnie światowej i oddania połowy Europy pod władze Stalina.

Polska dostała się pod jarzmo Moskwy (…) w wyniku (…) decyzji największych zachodnich demokracji – w tym Francji – o oddaniu Stalinowi połowy Europy po II wojnie światowej. Wojny, której Polska była pierwszą ofiarą, napadnięta przez nazistowskie Niemcy 1 września 1939 r. Paryż nie wywiązał się wtedy ze swoich zobowiązań wobec Warszawy, mimo zawartego sojuszu…”

– podkreśla.

Polityk, który uważa się za Europejczyka z krwi i kości, co więcej za zwolennika gospodarki rynkowej, nie może głosić takich haseł. To nie Polska „narusza wszystkie zasady” Unii Europejskiej, lecz Pan, panie Macron, kwestionuje jej funkcjonowanie, chcąc zablokować swobodny przepływ kapitału

– zakończył swój tekst dziennikarz.

(22021)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę