Fort Pulaski, miejsce pamięci po polskim generale, mocno ucierpiał na skutek huraganu Matthew. Widok z lotu ptaka może robić wrażenie

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Fort Pulaski to narodowy pomnik USA, gdzie znajdują się pamiątki po legendarnym generale Kazimierzu Pułaskim. Pech chciał, że bardzo mocno ucierpiał na skutek huraganu Matthew.

Huragan Matthew sieje zniszczenie – spowodował śmierć blisko 1000 osób, ucierpiały także niezliczone budowle i domy mieszkalne.

Jak informują amerykańskie media, jedna z historycznych zapór nie wytrzymała i zabytkowy Fort Pulaski został otoczony ze wszystkich stron przez wodę.

A tak wyglądało miejsce przed zalaniem:

W wyniku starań Departamentu Wojny fort 24 października 1924 wpisano na listę narodowych zabytków i został otwarty dla odwiedzających, a 15 października 1966 został wpisany do rejestru miejsc historycznych.

W budynku znajduje się duży portret Kazimierza Pułaskiego i jego życiorys (w języku polskim i angielskim). Znajduje się także urna z ziemią, pobraną w obecności ambasadora USA w Polsce w 1976 roku z miejsca (zwyczajowo uznawanego) urodzenia generała – Warki.

(307)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.