To film, na który czekali sympatycy Niezłomnych. ,,Etatowi krytycy Żołnierzy Wyklętych nie będą mieli łatwego zadania…” [WIDEO]

w Żołnierze Wyklęci


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Film ,,Wyklęty”, którego premiera kinowa będzie miała miejsce 10 marca, na razie zbiera świetne recenzje. Oto dwie opinie po przedpremierowym pokazie.

Redaktor naczelny pisma Glaukopis doktor Wojciech Muszyński napisał:

Byłem dziś na przedpremierowym pokazie filmu „Wyklęty” – trochę przypadkiem i nie ukrywam z duszą na ramieniu – ale bardzo pozytywnie się rozczarowałem. Z czystym sercem polecam wszystkim ten film. Także tym, którzy nie wiedza o co chodzi z „Wyklętymi”, mają wątpliwości itp. To bardzo udana ekranizacja, dobrze pokazane tło wydarzeń i sama historia żołnierzy bez zbędnego patosu i wydumanych spraw. Brawo reżyser i jego ekipa – dobra robota!

Z kolei Artur Stelmasiak na łamach tygodnika Niedziela napisał:

Oglądam sporo dokumentów, filmów historycznych i religijnych. Ten jest wierny historycznie, patriotyczny i religijny. I do tego świetnie zrobiony. Według mnie Wyklęty to pełne sukces, bo zamknął całą historię Niezłomnych w świetnie skomponowanej fabule. Film autentyczny, bez spiżu, pudru i lukru. Opowiada historię taką, jako ona była.

Etatowi krytycy Żołnierzy Wyklętych nie będą mieli łatwego zadania, bo film jest bardzo autentyczny i oparty na twardej wiedzy historycznej. Dobrze zagrany, dobrze zmontowany, dobra fabuła i świetne zdjęcia. Mimo wszystko wiadomo, że film będzie atakowany ze strony tych środowisk, które zawsze broniły i wybielały winę zbrodni komunistycznych. Często tych samych, którzy próbują obarczyć Polaków za zagładę Żydów podczas II wojny światowej.

I właśnie w tym aspekcie Wyklętych chciałbym porównać do Powstańców z warszawskiego Getta, którzy też chcieli umrzeć godnie z bronią w ręku i w wybranych przez siebie okolicznościach. Tak jak antykomuniści wybierali jedynie sposób śmierci, a nie formę ocalenia.

więcej w tygodniku Niedziela

(4816)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.