Portal informacyjno-historyczny

Feministki muszą być wściekłe. Dziennikarz porównał ostatni przypadek znęcania się nad zwierzęciem do ich ikony

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polskę poruszyła historia szczeniaka przypiętego do drzewa w okolicach Bełchatowa. Zrobiła to kobieta, która później tłumaczyła, że podyktowane było to złymi warunkami lokalowymi. Publicysta Artur Ceyrowski skojarzył to ze znanym przypadkiem Natalii Przybysz.

O losie psa mógł wiedzieć też jej mąż i 19-letni syn. Ale to kobieta przywiązała zwierzę do drzewa. Jak tłumaczyła, ze względu na złe warunki lokalowe

– mówiła mł. asp. Ewelina Maciejewska o psiaku, którego uratował Rafał Nowak, mieszkaniec wsi Wolica koło Bełchatowa. Spacerując, usłyszał skowyt zwierzęcia.

Publicysta Stefczyk.info skojarzył całą sprawę z przypadkiem Natalii Przybysz, która dokonała aborcji, stosując bardzo podobną argumentację (za mało miejsca w mieszkaniu). Na łamach Stefczyk.info ironizował na temat ostatniego przypadku porzuconego zwierzęcia:

Ta biedna kobieta odważyła się na wyznanie, którym zaryzykowała swoją karierę, codzienny spokój, bezpieczeństwo. Odsłoniła przed nami swoje człowieczeństwo. Jej zachowanie to było świadectwo. Świadectwo bycia kobietą w Polsce – tu i teraz. Przywiązując tego szczeniaka do drzewa ta kobieta nie walczyła za siebie, ale za te kobiety, które nie mogą sobie na podobną walkę pozwolić.

Później wyjaśniał już na poważnie:

Zabiła dziecko dokładnie z takiego samego powodu jak ta kobieta, którą dziś media i polskie społeczeństwo odsądzają od czci i wiary. Jedna pozbyła się dziecka, druga próbowała pozbyć się psa. Tak ciężko to pojąć w naszym nieczułym społeczeństwie? Tak trudno zrozumieć, że obie kobiety miały po prostu za małe mieszkanie? Nie mogły i nie chciały zmieniać swoich planów

O ile kobieta, która przywiązała psa została wrogiem nr 1, to Ceyrowski przypomina, że Przybysz została uznana za ,,Superbohaterkę” Wysokich Obcasów. Tak uzasadniano nagrodę:

Odważyła się na wyznanie, którym zaryzykowała swoją karierę, codzienny spokój, bezpieczeństwo. Odsłoniła przed nami swoje człowieczeństwo. To nie było tłumaczenie się, to było świadectwo. Świadectwo bycia kobietą w Polsce – tu i teraz

Na swoim profilu Facebook wyjaśniał wszystkim oburzonym porównaniem, którego dokonał:

Jeśli próba zabicia zwierzęcia jest oceniana – słusznie – jako zbrodnia, to podobnie powinniśmy oceniać próbę zabicia człowieka. Wiem, zasadniczo nie tłumaczy się niektórych spraw, bo nie wypada, ale tym razem nie mam siły wyjaśniać na prv wszystkim oburzonym.

Zwolennicy aborcji, wśród których na pewno nie brakuje obrońców zwierząt, będą mieli nad czym myśleć…

źródło: Stefczyk.info

(3996)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę