Fatalna wpadka ministra Czaputowicza: oto co powiedział o uczestnictwie Polaków w Holokauście [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zabrał głos na temat ustawy o IPN i relacjach z Izraelem. Jego zdaniem Polska zyskuje na sporze z Izraelem, ponieważ uświadamia opinii publicznej, jaka była prawda. Jednak, to co przykuło uwagę internautów, to jego słowa na temat rzekomego udziału Polaków w Holokauście.

Minister spraw zagranicznych w wyjątkowo niezręczny sposób tłumaczył mówienie o udziale Polski i Polaków w Holokauście. Jego zdaniem to niepotrzebne i… przedwczesne. To drugie słowo zostało użyte dwukrotnie.

Oto cała wypowiedź:

Minister spotkał się także z ambasador Izraela Anną Azari. Tu już żadnych wątpliwości nie było. Czaputowicz wyraził gotowość strony polskiej do dalszego dialogu z Izraelem w celu wyjaśnienia niejasności powstałych wokół nowych regulacji. Zapewnił również, że Polska sprzeciwia się tzw. kłamstwu oświęcimskiemu oraz umniejszaniu winy osób odpowiedzialnych za zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej i związanego z tym przypisywania Polsce współuczestnictwa w organizacji Holokaustu. Podkreślił także, że nowelizacja ustawy o IPN wyraźnie zachowuje wolność badań naukowych i działalności artystycznej. Nie ogranicza tym samym swobody wypowiedzi świadków tragedii II wojny światowej.

źródło: Twitter / MSZ

(3819)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. po prostu się wypruł , ponieważ jest to od samego początku ustawka z tym izraelem. preludium był tort tvn ze swastyką z prince polo.
    nie mamy elity rządzącej!!! są to śmieszne kulfony wyciągnięte huj wie skąd! kto to jest ten czapu coś tam? są to wszystko pociotki i pohujki komuchów którzy mają się coraz lepiej. na pohybel s qr wy synom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.