Portal informacyjno-historyczny

Europoseł ostro o Róży Thun. Efekt? W bezprecedensowym piśmie Verhofstadt i spółka żądają surowej kary. Mocna odpowiedź internautów [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ryszard Czarnecki porównał Różę Thun do szmalcowników. Efekt? Eurodeuptowani chcą odwołania polityka z funkcji wiceszefa PE. W sprawę osobiście zaangażował się osobiście m.in. Guy Verhofstadt.

Jest niewyobrażalne, że z takimi sformułowaniami i postawą wobec kolegów pan Czarnecki nadal reprezentuje Parlament Europejski

– czytamy w liście do przewodniczącego PE. Dowiadujemy się niego, że uwagi Czarneckiego to przekroczenie wszelkich granic i liczą na karę wymierzoną prez Antonio Tajaniego.

Podpisani Manfred Weber (Europejska Partia Ludowa), Gianni Pittella (Partia Europejskich Socjalistów), Guy Verhofstadt (Partia Liberałów i Demokratów, Europejska Partia Demokratyczna) i Philippe Lamberts (Wolny Sojusz Europejski) twierdzą, że ataki na europosłów, którzy stają w obronie ,,wartości europejskich”, stają się w naszym kraju coraz bardziej powszechne.

Słowa Czarneckiego stawiają w jednym z rzędzie z powieszeniem portretów europarlamentarzystów, którzy głosowali przeciw Polsce. Nie chcą, aby ten więcej reprezentował ani europarlamentu, ani Antonio Tajaniego.

Czarnecki zareagował na skandaliczny film niemieckiej telewizji, w którym główna bohaterka – Thun opowiadała o rodzącej się dyktaturze.

Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję. Miejmy nadzieję, że wyborcy to zapamiętają i przy okazji wyborów wystawią jej rachunek

– skwitował na blogu Czarnecki.

Europoseł nie wycofuje się ze swoich słów. Radiu ZET powiedział:

Absolutnie nie powiedziałem ani jednego słowa za dużo w żadnej kwestii. Udział pani von Thun und Hohenstein w antypolskim filmie jest absolutnym skandalem

Internauci pod wpisem Verhofstadta przypominali, że on sam niedawno nazywał wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami.

Dawid Wildstein komentował:

Panie Verhofstadt. Jest Pan żenującym hipokrytą. Niczym więcej. Przynosi Pan wstyd UE. Czy wypowiedź Czarneckiego o Thun (że szmalcownik) była idiotyczna? Była. Ale teraz jest Pan oburzony? Gdzie Pan był gdy wyzwano PiS od faszystów i nazistów? Przyrównując i do Hitlera? Żałosne

Dziennikarze zwracają uwagę, że Thun popiera hejt skierowany w stronę euoroposła.

Tymczasem Bartosz Wieliński (Gazeta Wyborcza) wzywa Czarneckiego do dymisji:

źródło: Polsat News / fot. Wikipedia

(3734)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Na moje wyczucie ten kulturalny inaczej >Średnio Wieczniak< to zwykły hejter, wypełniający polecenie szkodzenia Polsce. Tego rodzaju wpisy mają dowodzić, że Polacy to w gruncie rzeczy prymitywne istoty (kto wie czy nie podludzie), nie potrafiący sensownie sklecić zdania, posługujący się przy tym kloacznym językiem (bo tylko taki znają i rozumieją – wszystko mogą wyrazić za pomocą kilkudziesięciu słów).

    Przestrzegam przed naśladownictwem – bluzgi nie są oznaką odwagi, tylko lęku. Tak jak stroszenie piór czy szczerzenie zębów i warczenie w nadziei, że przestraszy się tym tym przeciwnika i ten odstąpi od zamierzanego ataku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę