źródło: Wikipedia / Pixabay

Europa wymiera? Te dane pokazują to jak na dłoni. Oto jak wypadła Polska: są powody do optymizmu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W 2017 r. Unia Europejska liczyła 220 mln gospodarstw domowych, z czego 65,4 mln, czyli prawie jedna trzecia, miała dzieci – poinformował Eurostat. Polska pod tym względem znajduje się w czołówce.

W Polsce odnotowano jeden z najwyższych odsetków gospodarstw domowych z dziećmi (37 proc.) w całej UE. Wśród państw członkowskich nasz kraj wyprzedziła tylko Irlandia (40 proc.). Podobny wynik do Polski odnotowały natomiast: Cypr (37 proc.), Słowacja (36 proc.), Portugalia i Rumunia (po 35 proc.).

Z kolei najniższy udział gospodarstw domowych z dziećmi wśród ogółu gospodarstw domowych odnotowano w Niemczech i Finlandii (po 22 proc.), a następnie w Bułgarii (25 proc.), Austrii (26 proc.) i Szwecji (27 proc.).

Jak wynika z danych Eurostatu, prawie połowa wszystkich gospodarstw domowych z dziećmi w UE (47 proc.) miała tylko jedno dziecko, 40 proc. miało dwoje dzieci a 13 proc. troje dzieci lub więcej.

Największy odsetek gospodarstw z trzema lub więcej dziećmi zarejestrowano w Irlandii (26 proc.), następnie w Belgii i Finlandii (po 19 proc.), we Francji (18 proc.) i w Wielkiej Brytanii (17 proc.).

Według Eurostatu, 15 proc. gospodarstw domowych z dziećmi prowadzonych jest przez samotnych rodziców. Najwyższy odsetek odnotowano w tym przypadku: w Danii (30 proc.), na Litwie (26 proc.), w Szwecji (24 proc.), w Wielkiej Brytanii (22 proc.), w Estonii (21 proc.) i na Łotwie (20 proc.).

Natomiast najniższy odsetek samotnych dorosłych z dziećmi stwierdzono w Chorwacji (6 proc. wszystkich gospodarstw domowych z dziećmi na utrzymaniu), Rumunii (7 proc.), Grecji, Finlandii i Słowacji (wszystkie po 8 proc.).

Źródło: www.kurier.pap.pl

(2837)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.