Ekspert wyjaśnia, dlaczego Niemcy są wściekli: ,,Trump próbuje zdusić niemieckie pomysły budowania nowego Imperium Rzymskiego”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie minęło jeszcze sto lat od momentu, gdy Niemcy próbowali zawładnąć światem. Zdaniem dra Jacka Bartosiaka obecnie równie mają mocarstwowe plany, a Donald Trump próbuje zdusić takie pomysły. Jego zdaniem Polska jednak musi też być czujna we współpracy z USA.

Amerykanie balansują wpływy Starej Europy po tej nieprzyjemnej dla Trumpa reakcji z Niemiec, które uważają, że reprezentują kontynentalną Europę. Amerykanom zaświtało, że Niemcy będą budowali nowe Imperium Rzymskie i próbują zdusić te pomysły, pokazać, że jest Europa Wschodnia i Zachodnia i można balansować taką sytuację

– stwierdził dr. Jacek Bartosiak, ekspert ds. międzynarodowych w rozmowie z Telewizją Republika.

– Ciężar przesunął się w stronę Pacyfiku, Europa jest drugorzędna, ale też ważna dla USA, szczególnie ważne w kontekście „rewolucjonisty” Trumpa. Ma on diagnozę, której implikacje są takie, że trzeba zastosować terapię szokową w relacjach z sojusznikami. On to robi, mając opór establishmentu

– mówił Bartosiak.

W specjalnym wydaniu programu prowadzonego przez Aleksandra Wierzejskiego gościł też Paweł Zyzak.

Jeśli chodzi o rolę Polski w przyszłości, to jestem optymistą. Uważam, że Trump nie ma określonej wizji, a chce przenieść nawyki z biznesu do polityki, chce potrząsnąć relacjami z partnerami licząc, że wyegzekwuje swoje. Jednak jego polityka względem Chin ponosi pewne fiasko, bo nie może wyegzekwować kwestii koreańskiej

– zauważył Zyzak.

Zdaniem dra Bartosiaka Polska musi jednak liczyć się z tym, że poniesie koszty bliskiej współpracy z USA.

Musimy wykalkulować, jaki wpływa mają USA na system globalny. Trump popełnia błędy w temacie Chin, bo chyba źle porównał układ sił i nie jest on korzystny dla USA. W sytuacji, gdy bezpośrednio będziemy sygnować politykę Trumpa w Europie, będziemy ponosili jej koszty.

Wizyta Donalda Trumpa wywołała nerwowe reakcje niemieckiej prasy o czym pisaliśmy tutaj:

Niemieckie media piszą o współpracy ,,eurobiedoty” i przypominają Polakom historię zdrady z okresu II wojny światowej jako nauczkę na przyszłość

(6662)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Moim zdaniem NIemcy budują coś pomiędzy faszystowską trzecia rzeszą a Stalinowskim kołchozem. Szwecja jest krajem eksperymentalnym, pierwszym w którym można zobaczyć niemiecką wizję nowej europy. PO dało nam przedsmak kto jest ważny i jak mało znaczymy jako obywatele. Coś co jest piękne, to to że PO i Niemcy sami zgotowali sobie los każąc coś Polakom. Uratowała nas nasza cecha narodowa – jednoczymy się w trakcie zagrożenia zewnętrznego. Pora teraz jak za dwudziestolecia poczuć się częścią tego narodu, kraju i rządu. Dać Pisowi kredyt zaufania do rządzenia ale obserwując dalsze ich działania. Jak w każdej partii, pojawią się pewnie czarne owce ale… w końcu jest nadzieja!

  2. niemcy wbudowali IV Rzesze, a jest nia unia,ktora kontroluja i wydaja jej rozkazy, teraz wrzucaja nastepny bieg i chca stworzy V Rzesze, a to jest bezposrednie sprawowanie kontroli nad cala Europa, ale juz bez unijnych pajacow, do tego potrzebuja unijnej armii, by miec sprzed wojenny za darmo. To rowniez Niemcy wypasly chinskie komunistyczne bydle najnowsza technika, technologiami i finansowo, zapomnieli o jednym, ze ten chinski wypasiony tluscioch dusi sie u siebie i potrzebuje nowych resoursow i jeszcze wiecej pieniedzy, dlatego Trump musi w tym kacie troche pozamiatac (jesli mu sie to uda) i mniej czasu poswieca Europie, co skwapliwie wykorzystuje to ta komunistyczna kanalia, makrela i kilku innych dupkow, ktorzy na tym chca tez skozystac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.