Portal informacyjno-historyczny

Eksperci wieszczyli upadek branży. Tymczasem stał się…. cud. 2017 może być najlepszy w historii

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W czasie kryzysu pojawiały się głosy, że najlepszym wyjściem byłaby likwidacja całego sektora węgla kamiennego w Polsce. Tak się nie stało, a teraz polskie górnictwo przeżywa świetny okres. 2017 może być najlepszy w historii branży.

Po zaledwie pół roku działalności w 2017 roku kontrolowana przez Skarb Państwa Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) może pochwalić się zyskiem na czysto w wysokości 1,43 mld złotych. Inne spółki wydobywcze także zanotowały zyski – czytamy na Niewygodne.info. Lubelski Węgiel ,,Bogdanka” kontrolowany przez Eneę pochwalił się dodatnimi wynikami finansowymi. Mowa o 112,1 mln zł zysku za pierwsze półrocze 2017 roku.

Na wyniki finansowe pierwszego półrocza istotny wpływ miała sytuacja na międzynarodowych rynkach węgla, koksu i stali. JSW jako czołowy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej korzysta z tzw. renty geograficznej, podlega jednak ogólnym trendom rynku światowego. W pierwszym półroczu 2017 r. ceny węgla koksowego sprzyjały naszym wynikom. Dzięki korzystnym cenom i prowadzonym w tym czasie działaniom optymalizacyjnym i restrukturyzacji udało się ugruntować stabilność finansową naszej grupy kapitałowej

– powiedział w oficjalnym komunikacie spółki pełniący od marca 2017 r. obowiązki prezesa JSW Daniel Ozon.

Te wyniki świadczą o tym, że polskie górnictwo rozwija się, a ten rok może być najlepszy w historii pod względem zysków. Jeśli tempo zostanie utrzymane, to na koniec roku zyski powinny wynieść ponad 3 mln złotych. Do tej pory najlepszy był rok 2011, kiedy zysk osiągnął poziom 2,8 mld zł.

(7685)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę