Portal informacyjno-historyczny

Ekolodzy popsuli myśliwym święto. Ci pokazują im nagrania, udowadniające, że to oni naprawdę ratują zwierzęta [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ekolodzy robią wszystko, co tylko możliwe, aby obrzydzić życie myśliwym. Tak działo się na corocznym „święcie myśliwych” – Hubertus.

Odbyło się ono w Spale. Rozpoczęto je mszą polową w miejscowej Kaplicy, po czym odbył się apel na łowy, czyli zbiórka myśliwych, a następnie rozpoczęto polowania.

Na miejscu pojawił się Zenon Kruczyński, koordynator kampanii Niech Żyją, który tak wyjaśniał powody protestu. Na poniższym wideo widać, w jaki sposób on i inni ekolodzy protestowali. Widać, jak leżą na martwych zwierzętach.

wywiad z Kruczyńskim od 12:50:

Myśliwych mocno oburzył protest oraz liczne komentarze w Internecie, skierowane pod ich adresem. Na łamach pisma ,,Łowiec Polski” zamieszczono komentarz Pawła Gduli pod ich adresem.

Pisze m.in.

[Ekolodzy] prowokują i manipulują. Głównym zarzutem – który ciemny lud kupi – jest stwierdzenie, że zabijamy dla przyjemności. Tak, czerpię z tego przyjemność! Jestem drapieżnikiem, w mojej naturze jest polowanie, wędkowanie, a w moim domu znajdziecie trofea i dębowe meble, być może z drewna z Puszczy Białowieskiej. Nie mam z tym problemu, bo wiem, że moje działania nie niszczą przyrody tylko ją chronią. Korzystam z zasobów naturalnych i nie jestem hipokrytą.

[…] jedzenie wyłącznie roślin jest sprzeczne z naszą naturą i nie może być zdrowe! Człowiek polował od zawsze i to jest zgodne z naturą!

[…] Czynna ochrona przyrody dla większości pseudoekologów kojarzy się dzisiaj wyłącznie z podpisywaniem petycji, udziałem w demonstracjach, przykuciem się do drzewa w parku i odwiedzinami Hubertusa Spalskiego, gdzie przed kamerami mogą przytulić mój obiad.

[…] Tymczasem leśnicy i myśliwi zbierają każdego roku nie kasę, a setki tysięcy wnyków i sideł, przed którymi udaje się nam uratować jedynie niewielką część zwierząt. Każdego dnia setki ginie w męczarniach. A ile sideł zdjęli weganie? Ilu kłusowników złapali? Jaki gatunek uratowali od wyginięcia? Żadnego! Szukają na polowaniach tylko taniego poklasku, opluwając przy okazji naszą tradycję!

Zamieszczono również kilka filmików pokazujących, w jaki sposób myśliwi pomagają zwierzętom.

(3939)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę