Portal informacyjno-historyczny

Dziennikarz ,,GW” próbował ośmieszyć obecne czasy, porównując je do PRL, ale wyszedł mu atak na… Adama Michnika [WIDEO]

w Archiwalne nagrania/III RP/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Gazeta Wyborcza” i inni sympatycy opozycji próbują zrównać obecny rząd z tym z okresu PRL. Papierkiem lakmusowym ma być stosunek do Lecha Wałęsy. Problem w tym, że ,,GW” byłego prezydenta atakowała równie ostro.

Dziennik Telewizyjny z 1985 roku vs Wiadomości TVP z 2017 roku. W obu wydaniach informacji zajmowano się Lechem Wałęsą – w równie negatywny sposób.

Dziennikarz ,,Gazety Wyborczej”, często informujący o Polsce na łamach niemieckiej prasy, Bartosz Wieliński opublikował poniższy filmik z pytaniem:

Kiedy bardziej zwalczano Lecha Wałęsę : w PRL czy pod rządami PiS?

Tymczasem jak szybko przypomnieli internauci, o Wałęsie w negatywnym tonie pisał sam Adam Michnik – wtedy nikomu do głowy nie przyszło, by porównywać redaktora naczelnego ,,GW” do komunistycznych propagandzistów, jak to czyni obecnie Wieliński.

Zacytowane słowa przypomniał swego czasu Piotr Lisiewicz na łamach Wirtualnej Polski.

Płynący na fali antysemickiej fobii dyktator, bolszewik, pijany ojciec bijący żonę, zagrożenie dla demokracji i jej groteskowa karykatura, ten co zniszczył „Solidarność”, podobny do Lenina i Stalina – oto do kogo porównywała niegdyś Lecha Wałęsę „Gazeta Wyborcza”. Adam Michnik posunął się nawet do tego, że pomstował na Jarosława Kaczyńskiego za to, iż… bezkrytycznie aprobuje szokujące zachowania Wałęsy

– czytamy.

Sam Michnik mówił:

Słuchając jego kolejnych deklaracji samochwalczych, łatwo można nabrać przekonania, że przewodniczący NSZZ »Solidarność« nie ma nic do zaproponowania poza własną osobą i potokiem sprzecznych ze sobą obietnic. […] Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi i dlatego jest tak bardzo niebezpieczny. Jego wielkie zasługi przeobrażą się w swoje przeciwieństwo – staną się przekleństwem dla Polski. […] Wałęsa jest nieprzewidywalny. Wałęsa jest nieodpowiedzialny. Jest też niereformowalny. I jest niekompetentny. Nieprzewidywalność była zaletą w walce z totalitarnym komunizmem. I stać się musi katastrofą w demokratycznych strukturach współczesnego państwa

Wieliński, najwyraźniej nieprzygotowany, że ktoś przypomni te słowa, zareagował niezwykle nerwowo. Później próbował zbagatelizować słowa szefa, że zdarzyło się to w odległych czasach.

(1502)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę