Dziennikarz GW ostro uderzył w Polskę w ,,New York Times”. Mocna odpowiedź w TVP: ,,To szmalcownictwo”. Dziennikarza wziął w obronę znany europarlamentarzysta [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarz Gazety Wyborczej Bartosz T. Wieliński zamieścił ostry tekst na łamach ,,New York Times” na temat wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Został mocno skrytykowano m.in. na antenie TVP. W obronę dziennikarza wziął Guy Verhofstadt‏, przewodniczący frakcji europejskich liberałów w PE.

Wieliński pisał, że ,,jest bardzo ważne, by [Trump] pochylił się nad erozją demokracji w Polsce i zaznaczył, że proces ten nie leży w interesie Ameryki”.

Dodawał, że polski rząd ,,nieustannie spycha kraj z drogi demokracji i poszanowania praw człowieka”.

Artykułem swojego dziennikarza pochwaliła się Gazeta Wyborcza, dodając, że dotychczas prezydenci USA, odwiedzający Polskę, mieli do czynienia z krajem, który „buduje od podstaw demokrację i wolny rynek w sojuszu z Zachodem”. A teraz? Rząd PiS „demontuje w Polsce państwo prawa”.

Wieliński został zaatakowany – na swoim profilu zamieścił zebrane głosy krytyki. Padły ostre słowa, m.in. o ,,szmalcownictwie”.

Ta ostra reakcja ma być kolejnym dowodem na brak wolności słowa dla dziennikarzy. Tak przynajmniej uważa Guy Verhofstadt‏:

W dzisiejszej Polsce dziennikarze są potępiani jako zdrajcy przez publiczną telewizję, za to, że ośmielają się krytykować partię rządzącą

– napisał na Twitterze.

Zresztą sam Verhofstadt‏ jest ostrym krytykiem Trumpa. Na łamach portalu Onet został opublikowany jego artykuł pod wymownym tytułem:

Trump zagrożeniem dla Europy (i jak je powstrzymać)

gdzie pisze, że prezydent USA ,,nie jest liderem wolnego świata”

(4029)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.