Portal informacyjno-historyczny

,,Dzieci” opuściły Calais i trafiły do Wielkiej Brytanii. Brytyjscy posłowie i dziennikarze nie wierzą, że mają od 14 do 17 lat

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Francja zamierza zlikwidować obóz w Calais, dlatego brytyjski Home Office zezwolił dzieciom, które tam przebywają, na połączenie z rodzinami, przebywającymi w Wielkiej Brytanii. Jednak ich wiek może budzić wątpliwości…

Brytyjskie media, pisząc o przybyszach jako dzieciach, biorą to słowo w cudzysłów. Brytyjski rząd zapewnia, że wszyscy nastolatkowie, którzy przybyli z Francji, mają od 14 do 17 lat. Home Office zastrzega, że zweryfikował wiek młodych uchodźców.

Ale media społecznościowe obiegają liczne zdjęcia tych ,,nastolatków”. Sprawą zainteresowali się również brytyjscy posłowie, którzy zauważają, że wielu z nich ma więcej niż 17 lat. David Davies z Partii Konserwatywnej obawia się, że dochodzi właśnie do pogwałcenia brytyjskiej gościnności.

Dodaje, że zastanawia go, dlaczego wśród nich nie ma żadnych dziewczynek. Jego zdaniem, to w końcu one powinny być w większym niebezpieczeństwie.

Wszyscy młodzi imigranci pochodzą z Syrii i Sudanu. To dopiero pierwsza grupa, za nią mają podążyć kolejne. Łącznie Wielka Brytania chce przyjąć około 100 dzieci.

(11193)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę