Portal informacyjno-historyczny

Dzieci w niemieckiej podstawówce musiały uczyć się islamskiej modlitwy ,,Allahu Akbar…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W jednej ze szkół podstawowych w Bawarii dzieci musiały recytować modlitwę zaczynającą się od ,,Allahu Akbar” po niemiecku i arabsku. Sprawę ujawnił oburzony ojciec.

Dzieci klasy 4 w Garmisch-Partenkirchen dostały polecenie od nauczycieli, aby recytować islamskie wyznanie wiary w Allaha – najpierw musiały nauczyć się go na pamięć, a następnie wspólnie recytowały w obu językach.

Jedna z uczennic poinformowała o tym rodziców, którzy ujawnili całą sprawę. Ojciec nie ukrywa swojego oburzenia. Interweniował już u dyrekcji i lokalnych polityków, którzy obiecali, że zajmą się sprawą.

W telefonicznej rozmowie z portalem Unser Tirol nauczycielka Gisela Ehrl odmówiła komentarzy. Szkoła ma jednak wydać oficjalne oświadczenie na piśmie, w którym odpowie na zarzuty.

Na załączonej kartce widzimy modlitwę Salat, będącą jednym z pięciu obowiązków każdego muzułmanina (tzw. filarów wiary).

źródło: Unser Tirol

(7399)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę