Działacze organizacji żydowskich zadowoleni po spotkaniu z prezydentem Dudą. Tematem m.in. kwestia restytucji mienia

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielami organizacji żydowskich. Wyrazili oni zadowolenie ze spotkania. Jednym z tematów była kwestia restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Spotkanie trwało 1,5 godziny.

Podziękowaliśmy prezydentowi za wypowiedzi przeciw antysemityzmowi i prosiliśmy, aby nadal występował przeciwko niemu. Powiedzieliśmy, że potrzebujemy jego głosu

– przyznał Abraham Foxman, prezes ADL (Liga Przeciwko Zniesławieniu). Obok niego w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Światowego Kongresu Żydowskiego i Komitetu Żydów Amerykańskich.

O czym rozmawiano? Według zapewnień Foxmana, dyskutowano prawodawstwo, niezbędne przy zwalczaniu antysemityzmu. Jego zdaniem, prezydent wykazał wiedzę na temat stosunków polsko-żydowskich i okazywał wrażliwość w kwestii historii.

Swoją troskę o stan demokracji w Polsce tłumaczył w następujący sposób:

Martwimy się o demokrację w pewnych krajach bardziej niż w innych. Polska bowiem jest miejscem naszych urodzin i miejscem naszych pogrzebów. Zbyt wielu naszych bliskich tam zmarło

Nie zabrakło również tematu restytucji mienia.

Dr Cheryl Fishbein, przewodnicząca Jewish Council for Public Affairs, powiedziała, że „prezydent Duda jest dobrym człowiekiem i szczerze chce jasnego, uczciwego dialogu ze społecznością żydowską. Myślę, że to, co nam powiedział, było uczciwe i prawdziwe”.

Po zakończeniu spotkania, kiedy Prezydent opuszczał konsulat, wrogimi okrzykami powitała go grupa kilkunastu polskich demonstrantów, skandujących m.in. „marionetka”.

źródło: Wp.pl

(2041)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.