Portal informacyjno-historyczny

Dyplomatyczny spór z Izraelem. Znacząca reakcja prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Oto co zrobił [FOTO/WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W ostatnich dniach na osobie ambasador Izraela w Polsce, Annie Azari, skupiła się uwaga opinii publicznej. Była mocno krytykowana za swoje wypowiedzi. Tymczasem wziął ją w obronę prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Jako wierzący katolik czułem się w obowiązku zadzwonić do Pani Ambasador Izraela w Polsce i Naczelnego Rabina naszego Kraju, żeby powiedzieć im: „Są politycy i ludzie w naszym kraju myślący zupełnie inaczej niż aktualna większość w polskim parlamencie

– napisał na Twitterze. W tekście na stronie ,,GW” pod tytułem ,,Szalom” przytacza osobiste historie, m.in. dziewczyny Wandy, która nie mogła wrócić do Polski:

Nie potrafiła po wojnie wrócić do naszego kraju, nie potrafiła przezwyciężyć traumy związanej z przeżyciami, które dotykały jej rodzinę nękaną przez polskich szmalcowników.

Inna historia, która przytoczył, dotyczyła innej żydowskiej dziewczynki:

ktoś kiedyś wsypał szkło do jej przedszkolnych pantofelków. Czego dziewczynka nie potrafiła nijak zinterpretować. Podobnie jak i zdarzeń polegających na tym, że od czasu do czasu ktoś w tej samej dzielnicy rzucił za nią (może w nią? – nie wiem) kamieniem.

Dutkiewicz ,,nie wie, na ile przytoczone przeze mnie historie są detalicznie prawdziwe. W znaczeniu mentalnym, jak się dziś często mówi – „klimatycznym”, są częścią polskiej historii. Podobnie jak wspaniałe, heroiczne akty pomocy świadczonej na rzecz bliźnich w Polsce w czasie wojny”. Dziś czuje się w obowiązku wyrazić solidarność z narodem żydowskim.

Dutkiewicz od dawna dba o dobre relacje polsko-żydowskie. Pod koniec 2015 r. brał udział w otwarciu Małej Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Założył jarmułkę i tańczył wspólnie z rabinami.

Spotykamy się tutaj by przywrócić naszemu miastu, raz na zawsze, jego żydowskie serce

– zapewniał.

(4843)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. jeden debil sciaga semitow islamskich do Gdanska, a ten baran z poludnia chce stworzyc drugi israel.

  2. Panie imć Dutkiewicz! Uzurpujesz sobie prawo do stanowienia wszystkiego. Póki co w Polsce aglomeracje miejskie, miasta wojewódzkie są nierozerwalna częścią i stanowią majątek Narodu Polskiego, Rzeczpospolitej Polskiej. Najpierw oddajesz arcybiskupstwu całe centrum Wrocławia – gdy do 1945 roku było to arcybiskupstwo Breslau, gloryfikujesz kątów SB, stajesz w interesie ponoć nieznacznego odsetka przedstawicieli upodobań seksualnych, które zaprzeczają historii, przetrwaniu wszystkich narodów na świecie, by w końcu jawnie stawać przeciwko interesom Polski! Nowozytny Bismarck z literalnie zmienionym kulturkampf? Kim pan jesteś? Nie definiuj swych postaw zachowaniem pozytywnym, bo stajesz w jednym szeregu z oprawcami faszystowskiego narodu niemieckiego.

  3. A zapomnial pan dodac ze wlasnie z jakis powodow straciliscie wladze i jestescie maloznaczaca mniejszoscia parlamentarna i wasze zdanie ani zapewnienia czy przeprosiny sa waszym i tylko waszym prywatnym zdaniem i nie maja odzwierciedlenia w woli narodu. By ubic jakikolwiek kapital chwytacie sie kazdej deski ktora moze was medialnie dzwignac,bo jakoze nie posiadacie zadnej alternatywy dla programu pis wiec ludzie o was zapominaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę