Portal informacyjno-historyczny

Ostwärts Brest-Litowsk Bildberichter: Ehlert Archiv-Nr.: 80/23,25 Datum 20.9.39 Erstes Zusammentreffen deutscher und russischer Truppen Als Erwiderung eines Beusches des Politischen Kommissars Borowenskij bei dem Kommandierenden General des XIX. AK, General der Panzertruppen Guderian, in Brest-Litowsk, suchten deutsche Truppen die Vorhut der russischen Armee ostwärts Brest-Litowsk auf. Die Gespräche wurden zwischen den Soldaten in kameradschaftlicher Weise geführt. Zensurvermerk: Zensiert ADN-TEXT ADN-ZB/Archiv II. Weltkrieg 1939-45, Der Feldzug in Polen; September 1939 Deutsche Soldaten im Gespräch mit sowjetischen Offizieren in einem Panzerregiment der Roten Armee östlich von Brest-Litowsk. Sie erwidern einen Besuch des sowjetischen Kommissars Borowenskij am selben Tag beim Kommandierenden General des XIX. Armeekorps Heinz Guderian in Brest-Litowsk. Aufnahme: [Max] Ehlert

Drakońska kara za napisanie, że Związek Sowiecki napadł na Polskę 17 września

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Mieszkaniec Permu został skazany na wysoką grzywnę za udostępnienie artykułu, który zamieścił na swoim profilu w serwisie społecznościowym Vkontakte

– informuje Biełsat.

Publikację Władimira Łuzgina zdążyło zobaczyć 20 osób, ale z miejsca zajęły się nim odpowiednie służby.

Śledczy uznali, że doszło do udostępnienia „z założenia fałszywych informacji o działalności Związku Sowieckiego”. Konkretnie mieli na myśli sformułowanie, że „komuniści oraz Niemcy razem napadli na Polskę, rozpętując II wojnę światową, tzn., że komunizm i nazizm rzetelnie współpracowały”.

– informuje Biełsat.

Oskarżony bronił się, że o napaści Sowietów dowiedział się w szkole. Jednak sąd pozostał nieugięty.

Uznał, że oskarżony zdawał sobie sprawę z niebezpiecznych konsekwencji wynikających z wpływu tych treści na poglądy „nieograniczonej ilości osób” – w tym niepełnoletnich i kształtowania w nich „uporczywego przekonania o negatywnej działalności ZSRS”.

źródło: Biełsat

(1842)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. „Oskarżony bronił się, że o napaści Sowietów dowiedział się w szkole” – patrząc na dobę internetu i możliwości, jakie on daje, trudno mi uwierzyć, że chłopak się nie obronił. W latach 90 związek sowiecki rządzony przez Jelcyna zwany dalej Rosją otworzył archiwa. Wielkie ich zasoby krążą po internecie. Wystarczy znać j. rosyjski i mieć pojęcie o poruszaniu się po necie. ZSRR i dzisiejsza Rosja nie wiele się od siebie różnią. Szczególnie, gdy chodzi o ocenę historyczną pewnych zdarzeń. Proszę zwrócić uwagę, że raz słyszymy z ich ust „II wojna światowa”, a innym razem „wojna ojczyźniana”. Wojna ojczyźniana jako nazwa została utworzona na potrzebę propagandy. Z rosyjskich książek do historii dowiadujemy się, że 17 września ZSRR wyzwalała z ucisku klasę robotniczą Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy, którą to klasę robotniczą uciskali polscy panowie (Sergiusz Piasecki – Zapiski oficera Armii Czerwonej). Walki ZSRR od września 1939 do chwili napaści Hitlera na ZSRR, były wojnami-walkami o wyzwolenie spod jarzma bratnich narodów. Ocena Niemieckiej napaści na ZSRR to już zupełnie inna bajka. Narody dawnego ZSRR uczyły się na przykład w latach 50 (czyli w chwilę po wojnie), że obozy koncentracyjne były polskie, że Polacy byli w nich nadzorcami i że Polacy w nich mordowali więźniów. Tak uczono dzieci w szkołach, taką wiedzę przekazywali nauczyciele swoim uczniom. Czy zatem dziwna jest postawa sędziego wydającego dziś wyrok. Sędziego, który może mieć 50-60 lat. Sędziego, którego ponad 40 lat temu takiej właśnie historii uczono w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę