Portal informacyjno-historyczny

Donald Tusk i Unia straszą Polskę konsekwencjami. Mocne słowa: ,,Mówimy o 2 bln euro. Najpierw zapłaćcie nam za 50 lat odbudowy za miskę zupy”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Marek Jakubiak z Kukiz’15 mówił w Radiu Wnet o ,,europejskiej solidarności”, na którą przywódcy europejscy powołują się, mówiąc o przyjmowaniu uchodźców. – Mówimy o 2 bln euro. Chcecie się Niemcy z nami ściągać? To najpierw zapłaćcie nam za 50 lat odbudowy za miskę zupy – mówił.

Nabuzowany jestem, bo wczoraj wysłuchałem jednego z urzędników Komisji Europejskiej jak to wzywa państwa do solidarności w zakresie uchodźców, tymczasem Europejski Bank Centralny drukuje ponad półtora biliona euro w ciągu dosłownie dwóch lat i jakiejś tej solidarności wobec Polski nie widać

– podkreślał. Państwa pożyczają pieniądze, później ich długi umarzane, ich przedsiębiorstwa są dotowane, natomiast Polska i nasze firmy nie są w tak uprzywilejowanej sytuacji.

To nie jest Polaków wina, że pozostawiono nas samopasem na pastwę komunistów. To nie wina Polski, że straciliśmy 50-60 lat rozwoju

– przypomniał Jakubiak, który podkreślał, jak ci, którzy obecnie Polskę pouczają, zachowali się w krytycznych dla nas momentach.

Ja to nawet jestem gotów twierdzić, że te dobre relacje francusko-niemieckie powstały po 1939 roku, kiedy to Francja w dziwny sposób zachowała się zupełnie asertywnie wobec agresji niemieckiej

– przyznał i postulował konieczność rozliczenia z Niemcami.

Zniszczyli Polskę, koalicjanci nas zostawili i jesteśmy jedynym krajem, który nie uzyskał reparacji wojennych od Niemiec. Jak długo będziemy to tolerować?

– pytał retorycznie.

Mówimy o 2 bln euro. Chcecie się Niemcy z nami ściągać? To najpierw zapłaćcie nam za 50 lat odbudowy za miskę zupy

– dodawał.

Tymczasem już po tych słowach Donald Tusk oświadczył, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji.

Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie

– podsumował Tusk.

Stanowisko Polski jest jasne:

Połajanki względem Polski tak komentowano na Twitterze:

(6884)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę