Portal informacyjno-historyczny

Donald Tusk ,,błyszczy” wiedzą historyczną. Oto jego wykładnia II wojny światowej

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Donald Tusk opublikował tweeta, w którym podzielił się ciekawą myślą, szczególnie jak na historyka. Otóż w czasie II wojny światowej Rotterdam został zniszczony przez… nazistów.

Otóż wbrew temu, co pisze Tusk, nalotu na Rotterdam nie dokonali członkowie NSDAP, czyli naziści, ale niemieckie Luftwaffe.

Bombowce He 111 zrzuciły 97 ton bomb, w większości na centrum miasta, niszcząc obszar o powierzchni ok. 2,5 km2, wywołując liczne pożary i powodując śmierć ok. 1000 mieszkańców. W rewanżu Wielka Brytania zmodyfikowała strategię w stosunku do III Rzeszy, nazajutrz przeprowadzając pierwszy nocny nalot na Zagłębie Ruhry. Szkoda, że naiwni Anglicy nie wiedzieli, co o II wojnie światowej będzie się pisało niespełna 80 lat później, bo na celownik wzięliby jedynie partię NDSAP, zamiast bombardować niemieckich cywili.

Jak zauważa Niezalezna.pl, nawet Wikipedia prezentuje ,,wsteczną” wersję historii, zamiast postępowo posługiwać się modnym terminem ,,nazista”.

(4516)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę