Portal informacyjno-historyczny

Do dziś żadnej z tych głośnych śmierci nie udało się wyjaśnić. Łączy je tajemniczy epizod tuż po wojnie. Zginęli z rąk tajemniczego ,,komanda śmierci”? [WIDEO]

w Filmy dokumentalne/Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W programie „Gry tajnych służb” w TV Republika reporterzy biorą pod lupę śmierć byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza, Tadeusza Stecia i Jerzego Fonkowicza. Łączą je pewne tajemnicze fakty z 1945 r. oraz okoliczności śmierci. Autorzy programu zastanawiają się, czy zginęli z rąk tajemniczego komanda śmierci.

W 1945 r. w pałacu w Radomierzycach na Dolnym Śląsku trzej młodzi wojskowi – Piotr Jaroszewicz, Tadeusz Steć i Jerzy Fonkowicz – znaleźli tajne archiwa, których nie zdążyli zniszczyć uciekający Niemcy. Jedną ze skrzynek postanowili zachować dla siebie, poza nimi nikt nie wiedział, co się w niej znajdowało. Łączy ich to, że zginęli w bardzo podobnych okolicznościach.

Piotr Jaroszewicz został brutalnie zamordowany wraz z żoną w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku. Tadeusz Steć, znany w Karkonoszach przewodnik górski, ginie w nocy z 11 na 12 stycznia 1993 roku w mieszkaniu w Jeleniej Górze. W nocy z 7 na 8 października 1997 roku śmierć ponosi Jerzy Fonkowicz. Wszystkich ich przed śmiercią torturowano, z ich domów zginęły dokumenty, a sprawcy są do dziś nieznani.

Zdaniem historyków, w służbach PRL-u istniały utajnione komórki, zajmujące się zabójstwami. Czy w III RP mordercy dalej wykonywali rozkazy wydawane przez ukrytych w cieniu przełożonych?

źródło: Niezalezna.pl

(2771)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Faktem jest, że mordercy Fonkowicza nie zamordowali jego gosposi..Dokumenty. które były w Radomierzycach….zawierały takie info, że byłby wielką bombą w Europie. Gros z nich wzięli naturalnie Rosjanie. Płk. Jaroszewicz et consortes chyba nie mieli czasu, aby wyszukać te najbardziej istotne..Jeśli zawierały coś b. istotnego…to było to raczej dziełem przypadku lub szczęśliwego trafu. Ale ciekawe, że przez tyle lat nie było żadnej reakcji z wiadomej strony /chociaż ta strona wiedziała..kto i co ma/. Podobno /sic!!/, po morderstwie w Aninie ktoś widział w nocy w pobliżu domu na ul Zorzy 19..2 mężczyzn i kobietę..PS Taką samą trójkę widziano w latach „80 w stolicy w pewnej dzielnicy /tam też była ofiara/, ale nie powiem nic bliższego..!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę