Dlaczego został stworzony PESEL. „Dowody osobiste pełne esbeckich adnotacji już nie wystarczały…”

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Lektura biografii Czesława Kiszczaka przynosi ciekawą informację na temat wykorzystywania PESEL-u.

Z istniejących dotychczas ogniw: Biura Koordynacyjno-Organizacyjnego, Biura Studiów i Projektów oraz Biura Eksploatacji i Rozwoju Systemów utworzono Departament Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności MSW. Kiszczak próbował ponumerować rodaków i zewidencjonować w resortowych kartotekach, głównie po to, by stali się łatwiejszym celem do inwigilowania przez podległe mu służby. Dowody osobiste pełne esbeckich adnotacji już nie wystarczały. W stanie wojennym po numerach PESEL esbecy szybciej docierali do swych ofiar.

Lech Kowalski, „Czekiszczak. Biografia gen. broni Czesława Kiszczaka”

(13113)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. A DZIŚ DO CZEGO SLUŻA KACZOROWI I ZIOBRZE RENTY SBECKIE POZABIERANO TYTUŁY NAUKOWE ZDOBYWANE U TATUSIA POZOSTAŁY I SĄ HONORNEWANE DOKTOR PRAWA PRACY Z PRAĆ POD TYTUŁEM WUŻSZOŚĆ FORM PRACY SOCJALISTYCZNEJ NAD KAPITALISTYCZNA
    NMA SIE DOBRZE I UŻYWA TYTUŁU BEZ SKRUPUŁÓW,ZIOBRO I JEGO SPÓKŁA TEZ ŚWIETNIE WYKORZYSTUJE KOMUSZE KISZCZAKOWSKIE NR PESEL. KORYTO ZOSTAJE JEDNO TYLKO ŚWINIE SIĘ ZMIENIAJĄ I NA 100 MOŻE JEDEN JEST IDEOWCEM ZABIERZMY IM UPOSAŻNIE PANSTWOWE A ZOBACZYMY ILU JEST PRAWYCH I SPRAWIEDLIWYCH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.