Portal informacyjno-historyczny

Dlaczego w Szwecji lawinowo rośnie liczba gwałtów. Odpowiedź w… prognozie pogody

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wreszcie będzie można spróbować przeciwdziałać gwałtom. Szwedzi ustalili, dlaczego do nich dochodzi. Ich zdaniem wszystko przez zmianę klimatu. 

Od 2010 roku w Szwecji liczba gwałtów w okresie letnim wzrosła aż o 50 procent. Niezależne media nie mają wątpliwości, analizując listę sprawców, że to efekt otwarcia się na uchodźców. To oni najczęściej dopuszczają się przestępstw na tle seksualnym.

Oficjalnie w Szwecji propagowany jest pogląd, że na falę gwałtów największy wpływ ma globalne ocieplenie i zmiana klimatów.

Gwałty rzadko są planowane z wyprzedzeniem. Decyzja zapada impulsywnie, a to oznacza, że w dużej mierze mogą mieć na nią wpływ czynniki zewnętrzne. Na przykład upał

– stwierdził psychoterapeuta Börje Svensson.

Jego zdaniem upał może wywoływać stan podobny do upojenia alkoholowego, a wówczas człowiek mniej się kontroluje i robi rzeczy, których normalnie by się nie dopuścił.

Wtóruje mu ekspert w dziedzinie przemocy Maria Bauer. Jej zdaniem pogoda powoduje, że kobiety nakładają skąpe stroje i wabią napastników. Tym bardziej, że często szukają ochłody w cieniu drzew i krzaków, gdzie o atak nietrudno.

Co prawda badania wykazują, że w Szwecji do gwałtów dochodzi także zimą i w stosunku do lata ich ilość nie zmniejsza się, ale teoria o globalnym ociepleniu brzmi lepiej niż przyznanie, że napaści seksualnych dokonują najczęściej uchodźcy…

(2104)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę