,,Dezinformacja”. Oto jak się tworzy propagandowe materiały wymierzone w Polaków. Reportaż o muzułmanach był zrobiony według tych schematów co inny manipulatorski film [WIDEO]

w Manipulacje/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprzeciw wobec przyjęcia uchodźców, rząd, który jest znienawidzony przez lewicowo-liberalne media – to wszystko sprawia, że istnieje silne zapotrzebowanie na przyprawienie Polakom gęby rasistów i ksenofobów. Gdy dowodów brak, sięga się po propagandę. Im bardziej prymitywną i niższych lotów, tym lepiej.

Ciemnoskóre dziecko wyproszone z kościoła, czarnoskóry mężczyzna niewpuszczony przez Rosjanina do autobusu łotewskiego przewoźnika, niepoparta żadnymi dowodami relacja muzułmanów o wycieczce do Polsce – przykłady można mnożyć. Punkt wspólny: brak jakichkolwiek nagrań potwierdzających sensacyjne rewelacje i liczne nieścisłości, które wychodzą przy bliższym przyjrzeniu się sprawie. Ale sprostowanie nie jest nośne medialnie jak sama sensacyjna informacja o ,,rasistowskim zajściu”.

Klasycznym przykładem manipulacji jest wizyta muzułmańskich nastolatków z Niemiec w Polsce. Marzena Nykiel, redaktor naczelna wPolityce.pl, pisze:

Bardzo możliwe, że dzieciaki przyjechały do Polski już z konkretnym nastawieniem. Przecież w swoich codziennych gazetach czytają, że Polska to kraj totalitarny i rasistowski. Siła sugestii bywa potężna.

Internauci zwracają uwagę na mowę ciała charakterystyczną dla osób, które nie mówią prawdy:

Nykiel dodaje, że przykładem manipulacji jest inny film:

Znamy to doskonale na przykładzie młodzieży z Izraela, która przybywając do naszego kraju, otrzymuje często fałszywe informacje. Świetnie pokazuje to film „Znisławienie” Yoava Shamira.

Nykiel wylicza pięć technik manipulacji – za Vladimirem Volkoffem, pisarzem francuskim, znanym z prac dotyczących dezinformacji i propagandy.

biała propaganda, polegająca na stałym powtarzaniu „Jesteśmy od was lepsi”.
czarna propaganda, w której przypisuje się przeciwnikowi zamiary, których on wcale nie żywi, a które nie będą się podobały temu trzeciemu
intoksykacja, a wiec oszukiwanie za pomocą metod subtelniejszych niż zwykłe kłamstwo, ale z wykorzystaniem fałszywych informacji
dezinformacja
wywieraniu wpływu

Tu dłuższy fragment filmu:

Czego możemy być pewni? Liczba fake newsów będzie się mnożyć.

Pod wpływem tych masowych działań Polacy mają zostać wbici w poczucie winy, a rząd upomniany lub zdyscyplinowany przez międzynarodowe gremia

– podsumowuje Nykiel.

źródło: własne / wPolityce / PikusPOL

(6188)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.